392.6
362.16
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
30 April 2022, Baden-Wuerttemberg, Sinsheim: Soccer: Bundesliga, TSG 1899 Hoffenheim - SC Freiburg, Matchday 32, PreZero Arena. Freiburgs goal scorer Roland Sallai (center) celebrates with teammates after scoring the 0:1 goal. Photo: Uwe Anspach/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by Uwe Anspach/picture alliance via Getty Images)
Nyitókép: Uwe Anspach/picture alliance via Getty Images

Sallai Roland is betalált a hétgólos Freiburg-mérkőzésen - tabella

Sallai Roland góllal járult hozzá csapata, a Freiburg 4-3-as sikeréhez a Hoffenheim otthonában a német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar válogatott támadó kezdőként lépett pályára és a 23. percben ő nyitotta meg a gólok sorát, miután a leshatáron kilépve 12 méterről jobb lábbal kilőtte a bal alsó sarkot. A 24 éves futballistának ez a negyedik bajnoki gólja volt a szezonban, összességében 16 találatnál jár a Bundesligában.

Győzelmével a Freiburg feljött a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre a tabellán, ugyanakkor a három magyart foglalkoztató Leipzig csak hétfőn játssza aktuális mérkőzését, akkor visszaelőzhet.