Infostart.hu
eur:
353.79
usd:
310.1
bux:
138093.81
2026. június 23. kedd Zoltán
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője (j) nézi, amint kitolják az autóját a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Ausztrál Nagydíján a melbourne-i pályán 2022. április 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Joel Carrett

Red Bull-hírek Max Verstappen melbourne-i kiesésének okáról

Háromból két versenyt volt kénytelen feladni idén Max Verstappen műszaki hiba miatt - most a melbourne-i versenyen történtekről árultak el újabb információkat.

A bahreini idénynyitó után a legutóbbi Ausztrál Nagydíjon is a második helyről kellett félreállnia, miután nagy mennyiségű üzemanyag folyt ki a tankjából. Csapata azonnali leállásra kérte a címvédőt, akinek autóját oltani is kellett.

A motort azonnal Japánba küldték a Honda-központba. A japán gyártó már több megbízhatósági problémával is szembesült idén, a Red Bullnál eddig főként az üzemanyag-rendszer okozott fejtörést, az Alpha Taurinál viszont motorhibák is történtek - idézte fel az m4sport.hu cikke. Mint írták, Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója az ORF osztrák tévének megerősítette, a hiba okát azóta sikerült behatárolni, Verstappennek pedig a tűz gyors eloltásának köszönhetően nem kell lemondania a Melbourne-ben használt motorjáról, az

bevethető lesz a folytatásban.

A szakember szerint az okozta a hibát, hogy túl nagy volt az üzemanyag-nyomás, és valami szétrobbant. Talán az autó ugrálásának volt köszönhető - vélekedett, utalva a delfinezésnek nevezett jelenségre, ami megkeseríti a 2022-es autók mérnökeinek, pilótáinak életét. Pedig ezt a Red Bull még egészen jól kezeli, de így is vannak kis mozgások, jegyezte meg a tanácsadó.

"Motorfronton a Bahreinben látott probléma teljesen más volt, mint ami Ausztráliában lépett fel, de a teszten fellépő problémától is eltért. Ezek eltérő dolgok. A Honda biztosított minket, hogy megoldják a problémát – talán – a következő versenyig" – tette hozzá Marko.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×