Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Boczkó Gábor a riói nyári olimpiáról hazatérő bronzérmes férfi párbajtőr-válogatott sajtótájékoztatóján a Liszt Ferenc-repülőtéren 2016. augusztus 17-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Máthé Zoltán

Olimpiai ezüstérmes kapitányt választottak a vívók

A Magyar Vívó Szövetség (MVSZ) elnöksége Boczkó Gábort nevezte ki a felnőtt válogatott szövetségi kapitányának.

A sportág hazai vezető testülete január 13-án határozott pályázatok kiírásáról a válogatottakat irányító szövetségi kapitányi, felnőtt válogatott vezetőedzői, junior és kadet válogatott keretedzői munkakörök betöltésére. Miután a beérkezett jelentkezéseket értékelte egy héttagú szakmai testület, az elnökség csütörtökön hozta meg a döntéseit.

A szakágak élén egy változás történt, a női párbajtőrözőket Kovács Iván után Somfai Péter irányítja, míg Decsi András (férfi kard), Gárdos Gábor (női kard), Dancsházy-Nagy Tamás (férfi párbajtőr), Szirmai Benedek (férfi tőr) és Feczer Viktor (női tőr) folytatja a munkáját.

A szövetség honlapjának beszámolója szerint sok jelentkezés futott be, az eddigi szövetségi kapitány, Udvarhelyi Gábor azonban egészségi állapota miatt nem nyújtott be pályázatot. Az új kapitány az elmúlt években sportigazgatóként tevékenykedett.

A megbízatások február 1-től élnek és a párizsi olimpiai ciklus végéig, egészen pontosan 2024. december 31-ig szólnak.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

A Portfolio május 22-én ismertette az Eurostat éves demográfiai kiadványának főbb adatait, kiemelve, hogy a magyar népességfogyás közép-kelet-európai régiós trend, miközben az EU népessége évről évre növekszik. A leginkább növekvő népességű országok között meglepő módon olyanok is vannak, ahol évtizedek óta alacsony a születésszám. A látszólagos ellentmondás hátterében az országonként jelentős mértékben eltérő nagyságú migráció áll. Ennek figyelembevétele jelentősen árnyalja azt a képet, amelyet a teljes népesség változása rajzol fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×