Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: MTKBudapest.hu

Magyar tini kerülhet a Manchester Cityhez, elindult a folyamat

Ötmillió euró landolhat az MTK kasszájában. Lesz azért egy-két köztes állomás.

Pénteken orvosi vizsgálaton vesz részt az angol bajnok Manchester Citynél Vancsa Zalán, az MTK 17 esztendős futballistája.

Ezt a fiatal játékos erősítette meg az m4sport.hu oldalnak adott interjújában. Amennyiben ezen sikeresen átestik, akkor sajtóértesülések szerint az angol klubot működtető City Football Group holding

ötmillió euróért

veszi meg a játékjogát.

Vancsa Zalánnal - akinek édesapja, Vancsa Miklós közel háromszáz élvonalbeli mérkőzést játszott - decemberben vette fel a kapcsolatot City Football Group, majd négy-öt megbeszélést követően januárban állapodtak meg egymással a felek.

A labdarúgó édesapja, Vancsa Miklós hozzátette,

Milan Holub, a Manchester City vezető játékosmegfigyelője 18 hónapon át követte fia teljesítményét

és találkozásukkor azt mondta: "Uram! A fia Európa egyik legnagyobb tehetsége!"

A City Football Group számos klubot működtet világszerte. A Manchester City az anyaegyesület, Európában még a francia élvonalbeli Troyes, a spanyol másodosztályú Girona és a belga másodosztályú Lommel tartozik a holding tulajdonába.

"Egy UEFA-szabályozás miatt akár két hónapig is eltarthatna, amíg megkapom a játékengedélyem, így azt az utat tartottuk ideálisnak, ha a következő fél évet még az MTK-nál töltöm kölcsönben, nyáron pedig a City Groupon belül valamelyik csapathoz kerülnék" - mondta Vancsa Zalán, aki megjegyezte, "a Citynél úgy látják, nyártól a belga Lommel lenne a legmegfelelőbb számomra, ott kell fejlődnöm és játszanom hétről hétre."

Az MTK nevelése 2021 áprilisában, 16 évesen és 5 hónaposan debütált az NB I-ben, októberben meghosszabbította szerződését a klub, tíz bajnokin és két kupameccsen lépett pályára a szezon első felében, ezeken két gólt szerzett. Ősszel Európában is felhívta magára a figyelmet: az UEFA Ifjúsági Ligában a Sparta Praha és a KRC Genk elleni két-két mérkőzésen öt gólt és két gólpasszt ért el.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Magyarország egyre kevésbé képes ellátni saját magát zöldséggel és gyümölccsel – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc hozzátette: hat év alatt legalább 15 százalékkal csökkent az ágazat által használt termőterületek nagysága.

A tomboló forróság eléri Magyarországot

Indul a durva kánikula, a következő négy napot át kell vészelni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×