Infostart.hu
eur:
352.91
usd:
308.86
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán
A szerb Novak Djokovic a svájci Roger Federer ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében 2019. július 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Nic Bothma

Sportközgazdász: a Novak Djokovic-ügy komoly figyelmeztetés mindenkinek

Szabados Gábor úgy vélekedett, a szponzoroknak és a "népnek" is jó üzenet lenne, ha a teniszvilágsztár nyilvánosan vállalná a koronavírus elleni oltást, kérdés viszont, hogy célja-e ilyet üzenni.

Csökkent a koronavírus-oltással nem rendelkező sportolók értéke, és azzal, hogy az oltás már világszerte elérhető, egyre több sporteseményen meg is követelik majd azt a versenyzőktől - mondta el érdeklődésünkre Szabados Gábor sportközgazdász.

"Természetes, hogy csökkent az értékük, és úgy látszik, a jövőben komoly problémák elé fognak nézni. Nyilván mindenki értesült Novak Djokovic történetéről, nyugodtan mondhatjuk, hogy ő a legismertebb sportoló, aki nincs beoltva, de az Egyesült Államokban, Kanadában is vannak játékosok a négy nagy sportligából - amerikai futball, baseball, NHL, NBA -, akiknél ilyen problémák felmerültek, de kifejezetten az egyéni sportokból a teniszező az, aki kiemelkedik" - ecsetelte Szabados Gábor.

Hogy számít-e a szponzorok eltávolodására az ilyen esetekben, a sportközgazdász úgy vélekedett, ez lehetséges, több okból is.

"Jogi szempontból eleve

mondhatja a támogató, hogy a szponzorált sportoló kijelentései, viselkedése összhangban kell, hogy legyen a szponzor értékeivel, alapelveivel.

Ha ez a magatartás az oltásellenesség a sportoló részéről, önmagában lehet indok. De gondolhatunk arra is, hogy a sportoló az oltatlansága miatt nem tud rajthoz állni versenyen, ettől eleve csökken az érték."

Ennek hatására viszont változtathatnak magatartásukon a sportolók is.

"Biztos, hogy ez egy nagyon komoly figyelmeztetés mindenki számára, hogy a sportban egész egyszerűen muszáj lesz mindenkinek beoltatnia magát. A sportpályafutás folytatása múlik ezen" - tette hozzá Szabados Gábor.

Az azonban kérdés, hogy arcvesztéssel nem jár-e, ha Novak Djokovic feladja a maga küzdelmét, és beoltatja magát. A sportközgazdász így gondolkodik erről:

"Nem is arról beszélünk, hogy mit gondol a koronavírusról, az oltásról vagy a vakcinákról, hanem hogy ez

a változtatás arcvesztéssel jár; ez majdhogynem fontosabb is, mint az, hogy mit gondol

a dolgokról. És lett most egy nagyon komoly szurkolótábora is, elsősorban az oltásellenes csoportok körében látják benne a nép hősét, akit a szigorú hatóságok eltiltottak attól, hogy elinduljon az Australian Openen. Megfordulhat a fejében, hogy az imázsát tovább építse, a nimbuszát növelje. De azért azt gondolom, hogy nagyon pozitív lenne a nagy néptömegek számára, ha nyilvánosan felvállalná, hogy beoltatja magát. Egészen biztos, hogy ez a szponzoroknak is sokkal jobban tetszene, ők jellemzően oltáspártiak."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Elképzelhető, hogy a még mindig a reális piaci ár feletti, 6 milliárdos tévéközvetítési csomag azért szükséges, hogy anyagilag ne roppantsa meg azonnal a csökkentés a hazai fociklubokat – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, ha kivételesen csak egy évre szólna a közvetítési jogok odaítélése, azzal több milliárd forintot spórolhatna az állam, a kluboknak pedig biztosítanának átmeneti időt arra, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez, ami átgondoltabb, takarékosabb gazdálkodást követel.

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Barátság vezeték: megbírságolja a Molt az MNB

Barátság vezeték: megbírságolja a Molt az MNB

A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Molra, olvasható a vonatkozó sajtóközleményben. Az indoklás szerint a vállalatnak legkésőbb idén február 12-ig nyilvánosan kommunikálnia kellett volna a befektetőknek a Barátság kőolajvezeték tartós leállásáról, illetve a jövőbeni olajimport pótlására megtett intézkedéseinek előkészítéséről, melyet csak napokkal később tett meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×