eur:
402.61
usd:
373.01
bux:
89162.33
2025. április 1. kedd Hugó
Manhercz Krisztián, a magyar válogatott játékosa a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának elődöntőjében Görögország ellen játszott mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 6-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Manhercz Krisztián 2022-es terve: "vb-t nyerni, Eb-t nyerni, világligát nyerni!"

Mindig az adott helyzetben hozná ki a legjobbat magából az olimpiai bronzérmes vízilabdázó, aki tavaly azokon a területeken lépett előre játékosként, amelyeken szeretett volna. Tudja is, hogy ezért kinek tartozik hálával.

Az eddigieknél is nagyobb sikerekre pályázik az új olimpiai ciklusban Manhercz Krisztián. Az olimpiai bronzérmes, vb-ezüstérmes, Európa-bajnok vízilabdázót 2021 legjobb magyar játékosának választották, miközben nemcsak a válogatottban, hanem klubcsapatában, az OSC-ben is rengeteg mérkőzést játszott.

Az InfoRádiónak adott interjújában először is a tokiói szereplést értékelte.

"Az olimpia mindig egy négy, esetleg öt vagy három éves ciklusnak a kiteljesedése... ez vízilabdában is így volt, ráadásul az előző két ciklusban úgy éltük meg, hogy nem sikerült elődöntőbe jutni, így egy fajta plusz teher is. De Tokiót összességében sikeresnek ítélem meg annak ellenére, hogy komolyabb célokkal mentünk oda; több, mint amit valaha is reméltem. Most már bízom benne, hogy lesz még jobb is, de a legfontosabb és legjobb élmény a ciklust tekintve az olimpiai bronzérem megszerzése volt."

Ami a klubszereplést illeti, azért is különleges a helyzet, mert a szezonok jobban számítanak, mint a naptári évek. Ha viszont az OSC 2021-es évét tekintjük, Manhercz Krisztián így látja:

"Sokat tudtam fejlődni egyénileg, ami elsősorban Varga Dániel klubedző és Märcz Tamás szövetségi kapitány érdeme.

Inkább amiatt értékelem pozitívnak az én évemet, mert olyan dolgokban tudtam előrelépni, amelyekben szerettem volna."

Az OSC-vel ősszel "halomra játszották" a mérkőzéseket, és sokszor alakult úgy, hogy a legvégén nem az áhított módon zárult egy-egy mérkőzés.

"Egy ilyen terhelésben benne van, hogy nem megy jól a játék, van, hogy egy embernek, van, hogy több embernek. Az utolsó 14 hétben heti 2-3 mérkőzést játszottunk, fizikálisan viszont rendkívül jól bírtuk,

egy 36 meccses terhelés végén a Dubronvikot idegenben tudtuk megverni,

azt gondolom, hogy ez magáért beszél" - húzta alá Manchercz Krisztián, aki a nüanszokon utólag nem rágódik, előre tekint.

Ami a 2022-es évet illeti, a klubszezonnak a java még csak most jön, a nagy kérdések most dőlnek el, hisz be lehet kerülni a BL Final 8-be, és a bajnokságban is minél előrébb kellene végezni. A válogatottra pedig világbajnokság és Eb is vár, nem mellékesen pedig Világliga is lesz. Mik hát a tervek?

"Vb-t nyerni, Eb-t nyerni, Világligát nyerni... Nyilván külön kezelném a világversenyeket, hisz nem beszélhetünk az Eb-ről, míg vége nincs a világbajnokságnak, és a Világliga is egy egészen más tészta lesz.

Az adott helyzetben kell a legjobbat kihozni magunkból, amit csak lehet!"

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Milyen titkok derültek ki az elmúlt napokban a The New York Timesból? Miért nem jó az európai vezetők stratégiája az Egyesült Államokkal és Donald Trumppal kapcsolatban? Mi az USA érdeke Oroszország kapcsán? Miért támogatják a britek ilyen erőteljesen az ukránokat? Ezekről a kérdésekről is beszélt Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×