Infostart.hu
eur:
399.48
usd:
341.63
bux:
99781.43
2025. július 11. péntek Lili, Nóra

Magyar olimpiai induló 1996 után az egyik sportágban

Balogh Mátyás kvótát szerzett az íjászok olimpiai pótkvalifikációs versenyén Párizsban.

A 21 éves magyar bajnok a szombati rangsorolóban egyéni legjobbját elérve 657 FITA kört lőtt - 22. legjobbként a 94 fős mezőnyben -, ezzel teljesítette az olimpiai induláshoz szükséges 640 FITA körös szintet.

Ahhoz, hogy elindulhasson a japán fővárosban, a Párizsban elérhető kvóták valamelyikét is meg kellett szereznie. Az első fordulóban, vasárnap 6-0-ra nyert elefántcsontparti ellenfelével szemben, majd hétfőn a lett Davis Blaze (6-4), a thaiföldi Denchai Thepna (7-3) és az argentin Mario Damian Jajarabilla (6-0) legyőzésével jutott a legjobb nyolc közé. A magyar szövetség tájékoztatása szerint ez olimpiai kvalifikációt ért, mivel az eredetileg megszerezhető négy indulási jog mellé a csapatversenyből további három kvóta került át az egyéni viadalhoz. A negyeddöntőbe pedig két ukrán jutott, egy országból viszont csak egy versenyző szerezhet kvalifikációt.

A legutóbbi öt olimpián nem szerepelt magyar íjász, 1996-ban, Atlantában Kovács Judit 45., Kiss Tímea pedig 51. lett.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: ha az EU felvenné Ukrajnát, háborúban állna Oroszországgal

A Kossuth rádióban kezdte a napot a miniszterelnök. Szólt az Ukrajnában sorozása után elhunyt magyar-ukrán kettős állampolgár tragédiájáról, aminek gyökerei a háborúhoz vezet vissza. A háborút felőrlő vérszivattyúnak nevezte, amelyben az oroszok nyerésre állnak, Ukrajna és Európa pedig elvesztette, még ha nem is vallja be. Elmondta, melyik Németországhoz szeretné, ha Magyarország hasonlítana, és szó esett az Otthon Start programról is, amelynek továbbfejlesztését is belengette.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.11. péntek, 18:00
Petőházi Tamás
a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke
Ilyen sors várna Magyarországra is az EU nélkül? Egy ország összeomlásának története

Ilyen sors várna Magyarországra is az EU nélkül? Egy ország összeomlásának története

Európa többi országával ellentétben Bosznia-Hercegovina történetét az elmúlt 30 évben háborús örökség, társadalmi megosztottság, valamint mély demográfiai és gazdasági válság határozta meg. A demográfiai krízis felgyorsította az öregedést és krónikus munkaerőhiányt okozott, amely a külföldi befektetői bizalom hiányával kiegészülve teljesen megbénította az ország gazdasági fejlődését. Bosznia-Hercegovina gazdasága komoly szerkezeti problémákkal küzd már évtizedek óta, a gyenge intézményi háttér és külső támogatás elmaradása miatt pedig az ország napjainkra Európa legelmaradottabb térségei közé süllyedt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×