394.97
368.65
72094.79
A későbbi győztes Hosszú Katinka a 400 méteres vegyesúszás döntőjében a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 2019. december 4-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Hosszú Katinka két számban nyert a Mare Nostrumon

Hosszú Katinka két arany- és egy ezüstérmet nyert az úszó Mare Nostrum-sorozat monte-carlói nyitóállomásának szombati napján.

A kétnapos nagymedencés viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpia bajnok 400 méter vegyesen nyert, igaz mindössze a szám 2018-as Európa-bajnoka, a francia Fantine Lesaffre volt az ellenfele, akit 4:38.36 perces idejével, közel két másodperccel előzött meg.

A 32 éves Hosszú 100 méter pillangón is nyert 1:00.62 perces teljesítménnyel, míg 200 méter gyorson 2:00.12-vel második lett. Ebben a számban Verrasztó Evelyn 2:00.56-tal harmadikként csapott célba.

A magyar klasszis még 200 méter háton is vízbe ugrott, 2:22.66-tal ötödik lett.

Kiss László: gigantikus kataklizmákba enged betekintést a kínai Hold-lelet

Visszatért a Földre a Hold távoli oldaláról gyűjtött ritka kőzetmintákkal a kínai űrszonda. Kiss László csillagász, akadémikus, a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója szerint a küldetés különlegessége, hogy először érkezett vele olyan holdi kőzetminta, amelyet egy szonda a Hold távoli, Földről nem látható oldalán gyűjtött.