eur:
414
usd:
396.55
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Felhúzzák a japán zászlót az olimpiai zászló mellé az olimpiai láng átadási ünnepségén Athénban 2020. március 19-én. A koronavírus-járvány miatt nézők és delegációk részvétele nélkül megrendezett eseményen a tokiói nyári játékok szervezőbizottságának képviseletében Imoto Naoko japán úszó vette át az olimpiai lángot. Az ötkarikás játékok jelképét azok a japán szervezők viszik el Távol-Keletre, akik már múlt héten megérkeztek Európába. A tokiói nyári olimpiát a tervek szerint július 24. és augusztus 9. között rendezik meg.
Nyitókép: MTI/AP/AFP POOL/Aris Messinis

Ezzel vigasztalódhatnak Tokió sportbarát lakói a most nem zajló olimpia helyett

Szlalomkajak, vízilabda - olimpikonok helyett a lakosság előadásában. Jobb híján megnyitják a kész helyszíneket a közönségnek.

Megnyitják a jövőre halasztott tokiói olimpia versenyhelyszíneit a sportszövetségek számára, illetve közösségi használatra.

Ha minden a tervek szerint alakult volna, akkor ezekben a napokban a világ legjobb sportolóinak és szurkolóinak tízezrei töltenék meg a létesítményeket, a koronavírus-járvány azonban keresztülhúzta a számításokat.

Az újonnan épült szlalom kajak-kenu pályát hétfőn nyitották meg a sportolók számára, míg a Tacumi Uszodát, amely most a vízilabdatorna mérkőzéseinek adna otthont, augusztus közepétől vehetik birtokba az amatőr sportolók.

A tokiói városvezetés tervei szerint az elkövetkezendő hónapokban további ötkarikás létesítményeket is megnyitnak, amennyiben a világjárvány ezt lehetővé teszi.

A tokiói játékok eredetileg múlt pénteken rajtolt volna, a halasztás értelmében pedig 2021. július 23-án kezdődik majd.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×