368.65
72094.79
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Gulácsi nem kapott gólt, az RB Leipzig és az Atalanta is továbbjutott

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2020-as nyolcaddöntőiből elsőként az RB Leipzig és az Atalanta jutott be a legjobb nyolc közé. Mindkettő kettős győzelemmel

VALENCIA–ATALANTA 0-1: Máris vezet az olasz csapat. A 2. percben büntetőhöz jutott az Atalanta, s ezt a sértett, Josip Iličić könnyedén értékesítette, a kapu közepébe lőtte a labdát.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 1-0: Werner lövését még blokkolták a védők, ám Sabitzer a tizenhatoson kívülről nagyon pontos lövést küldött a kapu jobb alsó sarkába. Lloris beleért a labdába, de nem tudott védeni.

VALENCIA–ATALANTA 0-1: A spanyolok első számú csatára, Rodrigo lőtt, Sportiello szépen védett.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 1-0: Timo Werner lesgólt lőtt.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 2-0: Ma ilyen napja van Hugo Llorisnak. Aurier hibája után Angelino jól adott középre, Sabitzer pedig a balösszekötő helyéről pontos fejest küldött a jobb sarokra. A francia kapus ebbe is beleütött, de a labda megint bepattant a jobb kapufáról. Összesítésben már 3-0 a lipcseieknek.

VALENCIA–ATALANTA 1-1: Gameiro révén, kicsit talán kapushibából, kiegyenlített a Valencia. Az állás összesítésben 2-5.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 2-0: Timo Werner a jobbösszekötő helyéről lőtt, Hugo Lloris vetődve védett.

VALENCIA–ATALANTA 1-1: Atalanta-helyzet, Papu Gómez kilépett, emelt, de nem találta el a kaput.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 2-0: Uralja a játékot a lipcsei csapat, de érthetően visszavett a tempóból.

VALENCIA–ATALANTA 1-2: Diakhaby másodszor is szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Iličić pedig megint berúgta a büntetőt. Összesítésben 6-2 az olaszoknak. Aligha akad bárki is, aki reálisnak gondolja, hogy a Valencia a második félidőben öt gólt tudna szerezni. Vagy még pontosabban: öttel többet, mint az olaszok.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 2-0: Félidő Lipcsében is.

VALENCIA–ATALANTA 2-2: Kevin Gameiro nem hagyja magát és a Valenciát, kiegyenlített. De összesítésben még mindig csak 3-6.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 2-0: A Spurs kicsit élénkebben kezdte a második játékrészt, mint ahogyan az elsőben játszott, de Gulácsi Péternek nem akadt védeni valója.

VALENCIA–ATALANTA 3-2: Ferrán Torres góljával fordított a spanyol csapat, 4-6. Egy fél félidőnyi maradt három gólra.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 2-0: Hosszú lesz a félidő, már legalább öt percen át tartottak az ápolások.

VALENCIA–ATALANTA 3-3: Iličić kiegyenlített, mesterhármasnál jár.

VALENCIA–ATALANTA 3-4: Iličić elképesztő, idegenben, BL-mérkőzésen, a negyedik gólját is megszerezte.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 3-0: Az egy perccel korábban beállt Forsberg kínossá teszi a különbséget a Spurs szmára. Az RB Leipzig Európa legjobb nyolc csapata között!

VALENCIA–ATALANTA 3-4: Iličić a harmadik futballista a mostani BL-idényben,. aki négy gólt szerez egy mérkőzésen. Az elődök: Serge Gnabry és Robert Lewandowski.

VALENCIA–ATALANTA 3-4: Vége a mérkőzésnek, az Atalanta 8-3-as összesítéssel, kettős győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

RB LEIPZIG–TOTTENHAM HOTSPUR 3-0: Vége ennek a találkozónak is, Gulácsi Péter együttese 4-0-ra nyert összesítésben.