eur:
407.44
usd:
385.15
bux:
78007.08
2024. november 19. kedd Erzsébet
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Orosz Nagydíjának harmadik szabadedzésén a Szocsi Autodrom versenypályán 2019. szeptember 28-án, a futam előtti napon.
Nyitókép: MTI/EPA/Zurab Kurcikidze

Új városban lehet Forma-1-es futam

A felek együttműködési szándéknyilatkozatot írtak alá, így 2021-től Miamiban is lehet Forma-1-es futam.

A sorozat és a Hard Rock Stadion vezetői közös közleményben tudatták elvi megállapodásuk létrejöttét.

Hogy az amerikai metropolisz valóban bekerül-e az F1-es versenynaptárba, az egyelőre még kérdéses, erről később döntenek.

"Nagyon örülünk, hogy első alkalommal a világ egyik legcsillogóbb régiójába is el tudjuk hozni a földkerekség leglátványosabb versenyét" - áll ugyanakkor a közleményben.

Egy miami Forma-1-es viadal terve már évek óta napirenden van, az eredeti elképzelések szerint Florida már idén házigazdája lett volna egy futamnak. A miami városvezetés megvétózta a pálya korábban tervezett vonalvezetését, az új elképzelés szerint a Miami Dolphins amerikaifutball-csapat otthona körül alakítják majd ki az aszfaltcsíkot.

Az Egyesült Államok Nagydíját 2012 óta a texasi Austinban rendezik, a pálya jelenlegi szerződése 2021-ig szól.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×