394.64
365.41
71738.76
2024. július 3. szerda Kornél, Soma
Nyitókép: Szalai Ádám (k) gólt lő a horvát Dejan Lovren (j) és Demagoj Vida között a Magyarország - Horvátország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen a Groupama Arénában 2019. március 24-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Legyőzte a magyar futballválogatott a világbajnoki ezüstérmest

A magyar labdarúgó-válogatott tétmérkőzésen legyőzte a világbajnoki ezüstérmest, több mint húsz éve nem ért el ilyen értékes eredményt. Magyarország-Horvátország 2-1, gólszerzők Szalai, Pátkai, illetve Rebic.

2019.03.24. 18:05

A Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás - Pátkai Máté, Nagy Ádám - Dzsudzsák Balázs, Szoboszlai Dominik, Nagy Dominik - Szalai Ádám tizeneggyel kezd a magyar válogatott a Groupama Arénában. Dzsudzsák Balázs a századik válogatott mérkőzésen szerepelt. A csoport másik mérkőzése már véget ért: Wales-Szlovákia 1-0.

A horvát kezdő tizenegyből heten játszottak nem egészen egy éve a világbajnoki döntőben. A Groupama Arénában ismét telt ház van. Marco Rossi öt helyen változtatta meg nagyszombati kezdő csapatát.

2019.03.24. 18:10

Az első öt percben a horvátok támadtak aktívabban, Perisic és Kramaric próbálkozott.

2019.03.24. 18:11

Dzsudzsák szabadrúgása után Orbán lefejelte a labdát, Szalai már-már fordult vele, de Vida elrúgta előle.

2019.03.24. 18:18

A tizenharmadik percben érdekes góllal szerettek vezetést a horvátok. Ugyanúgy a bal oldalról jött be a labda, mint csütörtökön Nagyszombaton, aztán Kramaric Rebichez passzolt, aki látszólag lesről a kapuba passzolt. Ám nem volt les, mert a balhátvéd helyén Nagy Ádám, aki elesett a szerelési kísérlet közben, "bennragadt". Magyarország-Horvátország 0-1.

2019.03.24. 18:31

A gól óta eltelt percekben a horvátok nagyon kényelmesen játszanak, a magyar csapat a korábbinál többet birtokolja a labdát, de nem tud helyzetet kialakítani.

2019.03.24. 18:33

Cseréltek a horvátok, a sérült Barisic helyére Leovac állt be.

2019.03.24. 18:39

A 33. percben kiegyenlített a magyar csapat, Dzsudzsák Balázs jó labdaával ugratta ki a jobbösszekötő helyén Szalai Ádámot, aki nagyon éles szögből, kihasználva Kalinic kapus hibáját, kiegyenlített.

2019.03.24. 18:42

Nagy Dominik ellen a tizenhatos vonal táján Dejan Lovren szabálytalankodott. A magyar középpályás megsérült, a játékvezető szabályosnak ítélte a beavatkozást. Varga Roland áll majd be.

2019.03.24. 18:53

A félidőben: Magyarország-Horvátország 1-1.

2019.03.24. 19:23

Szoboszlai eladta a labdát, az akció végén Perisic helyzetbe hozta magát, de a lövésre már elfáradt.

2019.03.24. 19:28

Indokolt magyar csere: Szoboszlai Dominikot Kalmár Zsolt váltotta.Cseréltek a horvátok is, Rebic le, Brekalo, be.

2019.03.24. 19:41

A 75. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után Pátkai Máté kihasználta, hogy nem jött ki a kapus, előbb felfejelte a labdát, majd a kapuba kanalazta.

2019.03.24. 19:42

Cseréltek a horvátok Petkovic beszállt.

2019.03.24. 19:45

A horvát védők bizonytalankodása után Kalmár két méterről kapura segítette a labdát, de Rakitic a gólvonalon tisztázott.

2019.03.24. 19:48

A harmadik magyar csere: Bese Barnabás jön be Dzsudzsák Balázs helyére.

2019.03.24. 20:01

Vége: Legyőztük a világbajnoki ezüstérmest. Dzsudzsák Balázs így ünnepelte a századik válogatottságát.

Nem hagyja annyiban az Árpád hídi ámokfutó őrizetének enyhítését az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség fellebbezést nyújtott be az ellen a bírósági döntés ellen, amely szerint az egy éve halálos balesetet okozó Árpád hídi autós Budapest közigazgatási határain belül szabadon mozoghat. Az InfoRádió Rab Ferencet, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivőjét kérdezte az ügyben.

Seremet Sándor: fontos jelzést küldött Orbán Viktor a kijevi látogatásával

A miniszterelnök kijevi látogatása cáfolja azt a narratívát, amely szerint a magyar kormány ukránellenes lenne – erről beszélt az InfoRádióban a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója, a Neumann János Egyetem Eurázsia Központ kutatója.
2024.07.03. szerda, 18:00