eur:
411.73
usd:
395.32
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Lionel Messi, a spanyol Barcelona argentin csatára az európai nemzeti labdarúgó-bajnokságok legjobb gólszerzőjének járó öt Aranycipőjével Barcelonában. A 31 éves Messi a Barcelona színeiben idén szerzett 34 góljával karrierje során ötödször érdemelte ki a kitüntetést.
Nyitókép: MTI/AP/Joan Monfort

Van két klub, amely árbevételben lekörözi a Manchester Cityt

A legnagyobb európai labdarúgó klubok működése egyre inkább a szórakoztatóipari vállalatokéra hasonlít: világmárkát építenek, nézőket és rajongókat csábítva el a világ minden tájáról - áll a KPMG Budapesten működő Football Benchmark csapatának elemzésében.

A legnagyobb európai labdarúgóligák bajnokai közül a Manchester City rendelkezik a legértékesebb játékosállománnyal, a klubok cégértékét tekintve viszont a Barcelona a legértékesebb - a KPMG harmadik alkalommal elvégzett kutatása szerint.

"A legnagyobb európai labdarúgó klubok működése egyre inkább a szórakoztatóipari vállalatokéra hasonlít: világmárkát építenek, nézőket és rajongókat csábítva el a világ minden tájáról" - így összegezhető az elemzés eredménye. A KPMG Budapesten működő Football Benchmark csapata az évről évre megismételt, a bajnokcsapatok üzleti eredményeit elemző kutatásában a 2017/18-as szezon nyolc bajnokát (Barcelona, Bayern München, Porto, Galatasaray, Juventus, Manchester City, Paris Saint-Germain, PSV Eindhoven) értékelte.

A csapatok közül 689 millió euróval a Barcelona érte el a legnagyobb (transzferek nélkül számított) árbevételt,

a spanyol együttest a Bayern követi 596 millióval, majd a Manchester City 568 millió euróval. A legnagyobb árbevételnövekedést (19 százalék) a Galatasaray produkálta. A nyolcból hat csapat árbevétele emelkedett 2018-ban, a két kivételnél (Juventus, Eindhoven) elsősorban azért nem, mert nem jutott elég messzire a nemzetközi kupákban.

"Figyelemre méltó tendencia, hogy a teljes árbevételen belül a top nyolc csapatból hat esetében a legnagyobb szeletet a kereskedelmi bevételek jelentik, sőt, a két kivételnél (Juventus és Porto) is rekord mértékben bővült ez a terület.

Ebben egyébként a Bayern München teljesített a legjobban, 316 millió eurónyi kereskedelmi bevételt termelt 2018-ban"

- áll a tanulmányban.

A felmérés szerint az előző év bajnokai közül a Manchester City rendelkezik a legértékesebb játékosállománnyal (squad value, 1,182 millió euró), a Barcelona a második (1,101 millió euro), a PSG a harmadik (896 millió euró).

Más a sorrend a klubok cégértékét (enterprise value) tekintve: az értékelésben szereplő bajnokcsapatok közül a Barcelona 2,783 millió euróval a legértékesebb klub a Bayern München (2,552 millió euró) és a Manchester City (2,160 millió euró) előtt.

Mivel legutóbb nem lettek bajnokok, a jelenlegi értékelésben nem szerepel sem a Manchester United, sem a Real Madrid, holott a cégértéket tekintve továbbra is ők állnak a csúcson.

A Manchester United a legértékesebb klub a világon (3,255 millió euró) megelőzve a Real Madridot (2,920 millió euró).

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×