Infostart.hu
eur:
353.84
usd:
310.23
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Két rendőri vezetőt felelősségre vonnak a Fradi-ügy miatt

Fegyelmi eljárást indult két rendőri vezető ellen a szombati Ferencváros-Diósgyőr labdarúgó-mérkőzésen történtekkel összefüggésben. Ezt az igazságügyi és rendészeti miniszter közölte a kormányszóvivői tájékoztatón. Draskovics Tibor hozzátette: a helyszínen súlyos bűncselekményt elkövető szurkolókat szintén felelősségre vonják.

Jelenleg a helyszínen készült videofelvételeket elemzik a rendőrök, ez alapján hallgatják ki azokat, akik részt vettek a rendbontásban.

Draskovics Tibor az ügyben elrendelt belső vizsgálat eredményére hivatkozva azt mondta: a rendőrség megfelelő létszámban biztosította a mérkőzést, az előkészítés során helyesen járt el és jól kezelte a kialakult helyzetet, de hiányoztak azok az intézkedések, amelyek a rendzavarásban részt vevők azonosításához, előállításához kellettek volna. A miniszter - a holnapra tervezett Ferencváros-meccsre utalva felhívta a figyelmet arra, hogy a rendőrség megtilthatja egy futballmérkőzés megtartását, ha ezt szükségesnek ítéli.

A szombati Ferencváros-Diósgyőr NB-I-es labdarúgó mérkőzést félbe kellett szakítani, miután zavargás tört ki a Fradi-szurkolók szektorában. A rendbontásban két rendőr könnyebben megsérült.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Nemzetközi porondról igazolt új embert a Külügyminisztérium, szivárognak az első nevek a távozó misszióvezetőkről

Nemzetközi porondról igazolt új embert a Külügyminisztérium, szivárognak az első nevek a távozó misszióvezetőkről

A Külügyminisztérium új alapokra helyezi a diplomáciai kar tagjainak kiválasztását, így a jövőben a politikai kapcsolatok helyett kizárólag a szakmai érdemek döntenek majd. Ennek részeként harminchét misszióvezetőt rendelnek haza, a megüresedő helyeket nyílt pályázaton töltik be, a humánerőforrás-gazdálkodás irányítását pedig a nemzetközi versenyszférából érkező szakember veszi át - jelentette be Velkey György. A Telex eközben arról írt, a hazarendeltek között van Orbán Viktor unokatestvére, és Csiszár Jenő egykori műsorvezető is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×