Infostart.hu
eur:
355.88
usd:
312.78
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

Sötétben intik majd le az Abu-Dzabi Forma-1-es futamot

Az idei Forma-1-es világbajnoki sorozat zárófutama, az Abu-Dzabi Nagydíj lesz az első a sportág történetében, amely nappal kezdődik és éjszaka fejeződik be - jelentették be a szervezők.

"A pályát úgy tervezték és úgy építették meg, hogy egyaránt alkalmas legyen nappali és éjszakai események lebonyolítására" - mondta Richard Cregan, az Abu-Dzabi Motorsports Management elnöke. "Egyedülálló lehetőség ez számunkra, hogy megmutassuk, mennyire rugalmasak tudunk lenni ezzel a létesítménnyel. A helyszínen tartózkodó szurkolók és a televíziónézők is láthatják majd a világ legújabb F1-es pályájának építészeti sajátosságait a lemenő nap fényében, s később kivilágítva is."

A november 1-jén esedékes verseny ennek megfelelően nem 15 órakor, hanem 17 órakor rajtol majd el a Yas Marina versenypályán. A Forma-1 első éjszakai futamát tavaly rendezték Szingapúrban, az idei melbourne-i Ausztrál Nagydíj pedig szürkületben ért véget, ami miatt a pilóták többsége panaszkodott, mert a látási viszonyok jelentősen megromlottak az utolsó körökben.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×