Infostart.hu
eur:
355.57
usd:
312.41
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

Herczeg: Minden BL-meccs ünnep lesz

Nagyszerű este volt, fantasztikus érzés, hogy már nemcsak a debreceniek, hanem az egész ország támogatását érezhették a játékosok a Levszki Szófia elleni visszavágón - mondta az InfoRádiónak Herczeg András, a Debrecen labdarúgó-csapatának klubmenedzsere, miután a hajdúsági együttes kettős győzelemmel bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe. Hozzátette: a rájátszással járó felhajtást eddig is jól kezelték a tanítványai, és ebben bízik a folytatásban is.

"Nagyszerű érzés volt a Puskás Ferenc stadionban pályára lépni, jó volt látni, hogy ennyien kíváncsiak ránk. Debrecenből 18 ezren jöttek el a mérkőzésre, de sokan drukkoltak a csapatnak Budapestről és az ország többi részéből is. A korábbi két kupameccsen azt éreztük, hogy egész Debrecen minket támogat, most pedig azt, hogy az egész ország a csapat mögött áll. A továbbjutásnak sok ember örül, büszkék és boldogok vagyunk, hogy eddig eljutottunk" - mondta az InfoRádiónak Herczeg András, a Debrecen labdarúgó-csapatának klubmenedzsere a Levszki Szófia elleni 2-0-s siker után.

A BL-főtáblára jutott hajdúsági együttes szakvezetője szerint a múlt heti bulgáriai mérkőzésen mutatott bátor játékkal és a 2-1-es győzelemmel döntötték el a párharcot. "Az első meccsen megleptük az ellenfelet, nem vártak tőlünk olyan bátor játékot, később hallottuk, hogy langyosabb magyar ellenfélre számítottak a Levszkinél" - tette hozzá.

Herczeg András dicsérte a bolgár bajnokot, amely nem feltartott kézzel érkezett Budapestre, és jól játszott a keddi visszavágón. A szakvezető elismerte, hogy a csapatának szerencséje is volt bizonyos szituációkban, majd két fantasztikus gólt szereztek. Taktikaként az volt megbeszélve, hogy fejezzék be lövéssel a támadásokat, nehogy lekontrázzák a csapatot, így vállalkoztak bátran a labdarúgók, ebből lett Varga József és Rudolf Gergely bombagólja is - mondta.



A klubmenedzser nem kívánt egyetlen együttest sem megnevezni, amellyel a csoportkörben szívesen találkozna, ugyanis úgy véli, bármelyik sztárcsapat ellen élmény lesz játszani. "A földön kell maradni, a főtáblát úgy kell tekinteni, hogy minden meccs a labdarúgás ünnepe lesz számunkra" - tette hozzá.

Az biztos, hogy hat mérkőzés vár a debreceniekre a BL-ben, és azt még Herczeg András sem tudja, hogyan fogják bírni a sorozatterhelést, hiszen nem voltak még ilyennek kitéve, de reméli, hogy nem lesz ezzel probléma. Azt ugyanakkor elismerte: nem valószínű, hogy augusztus 31-ig újabb játékost szerződtetnek.

A szakvezető egyébként kíváncsi volt, játékosai hogyan dolgozzák fel a meccset övező felhajtást, de eddig úgy tűnik, a földön maradtak, és reméli, a BL-ben is így lesz ez.

Hanganyag: Szabó S. Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×