Infostart.hu
eur:
352.5
usd:
308.54
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Kis magyar stadionhelyzet: mi lesz, ha a Loki bejut a BL-be?

Akár tízmilliárd forintba is kerülhet egy olyan stadion megépítése, amely alkalmas lehet Bajnokok Ligája mérkőzés lebonyolítására - mondta az InfoRádió által megkérdezett sportközgazdász. Dénes Ferenc szerint, ha a Debrecen bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe, akkor még a Puskás Ferenc stadion is átalakításra szorulhat.

Egy nagyvárosi, 30-40 ezer fős befogadóképességű stadion megépítéséhez tízmilliárd forintot is meghaladó összeg lenne szükséges. Ennyiből már egy kulturált, magas színvonalú szolgáltatásra alkalmas létesítményt lehetne építeni - mondta az InfoRádiónak Dénes Ferenc sportközgazdász.

A magyar stadionok állapota ismét napirenden van, hiszen a Debrecen bejutott a Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójába. A hajdúsági együttesnek még egy kört kell mennie, hogy a legrangosabb kupasorozat főtáblájára kerüljön, de az már biztos, hogy egy BL-kiesés után az Európa-liga csoportkörében folytathatja.

A DVSC a Puskás Ferenc Stadionban játssza a bolgár Levszki Szófia ellen a BL-selejtező visszavágóját. A sportközgazdász szerint ezen kívül talán még az újpesti stadionban lehetne lejátszani a meccset, de ezen két létesítménynél véget is ér a szóba jöhető stadionok listája.

Nagy kérdés, hogy ha a Debrecen feljut a főtáblára, akkor milyen átalakításokra és felújításokra lesz szükség a Puskás stadionban - véli Dénes Ferenc, aki hozzátette, egészen más környezetet teremt a labdarúgás és az egész magyar sport számára, ha világossá válna: pénzzel, megfelelő szakmai munkával és hozzáállással sikert, anyagi sikert is el lehet érni.

Úgy véli: a pénz magánbefektetőktől kellene, hogy érkezzen, nem pedig önkormányzati forrásból kell finanszírozni a magyar sportot.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×