Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
307.64
bux:
139144.55
2026. június 22. hétfő Paulina

Nincs halasztás - video és fényképek a Steaua "kilakoltatásáról"

Megerősítette az éjszakai bombariadó hírét az MTI-nek a Steaua labdarúgócsapatához közelálló, magát megnevezni nem kívánó személy, aki maga is az utcán töltötte az együttes tagjaival az időt hajnali öt óráig. Valeriu Argaseala, a román klub elnöke elmondta, nem kérték a mérkőzés elhalasztását. Tugomir Frajman, az UEFA ellenőre megerősítette, nincs halasztás.

Az MTI bukaresti tudósítójának a forrás telefonon elmondta: éjjel fél kettőkor megjelent a szállodában két rendőr egy kutyával, és azt mondták, hogy bombát keresnek, ezért át kell kutatni a szobákat.

A megkérdezett forrásnak feltűnt, hogy csak a románok szobáit ellenőrizték, ezért felhívták a rendőrök figyelmét: ha valóban bomba lehet az épületben, akkor az egész épületet evakuálni kell. "Miért kell csak a mi szobáinkat ellenőrizni?" - kérdezték.

Végül valóban kiürítették az egész szállodát, a vendégek hajnali öt óráig fenn voltak. Emiatt a játékosok nagyon kimerültek, az MTI-t tájékoztató személy is rendkívül elcsigázott hangon, szinte félálomban nyilatkozott.

Arra a kérdésre, hogy az eset miatt elhalaszthatják-e a mérkőzést (ennek lehetőségét a román média vetette fel csütörtökön reggel), a forrás azt mondta: nem lehet tudni, ez az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) döntésétől függ. Valeriu Argaseala, a bukaresti klub elnöke a prosport.hu román hírportálnak azt mondta: a Steaua Bucuresti nem kérte a mérkőzés elhalasztását, csupán tájékoztatta Románia budapesti nagykövetségét és az UEFA-t az éjszaka történtekről, és azt várja, hogy ez az európai fórum hozzon döntést ezzel kapcsolatosan.

Az elnök megerősítette, hogy a román játékosok nagyon kimerült állapotban vannak. A hírportál részletesen leírja az éjszakai bombariadó történetével kapcsolatosan birtokába jutott információkat. Eszerint a Steaua tagjait egy rendőrségre befutott telefonbejelentés után magyar idő szerint egy órakor ébresztették fel. Két tűzszerész jelent meg, és megkezdte a szobák egy részének átkutatását.

A prosport.ro román hírportál videót is közölt az éjszakai percekről. Érdemes megnézni a fényképeit is. A portál szerint az első emeleten lévő szobákat (ahol többek között Sorin Ghionea, Petre Marin, Romeo Surdu, Banel Nicolita és Székely János volt elszállásolva) mind átvizsgálták rendőrkutyák segítségével. A Steaua tisztségviselői mind az utcára mentek, és ott várták Románia budapesti nagykövetét. Két óra tíz perckor azt jelentette a portál, hogy több mint 50 rendőr jelent meg a hotelnál, folytatva a kutatást.

A román klub illetékesei ekkor már hangot adtak elégedetlenségüknek, hogy csak a román klubhoz tartozók szobáira terjedt ki a vizsgálat. Ennek hatására ürítették ki az egész szállót, 2 óra 40 perckor mintegy 150 ember gyűlt össze az épület előtt. A hírportál szerint ekkor már a környező utcákban megjelentek az Újpest szurkolói, akik részegen állítólag "megtámadtak" román rendszámú gépkocsikat (az MTI-t délelőtt tájékoztató forrás azonban azt mondta, hogy nem látott magyar szurkolókat az éjszaka).

A hírportál szerint hajnali öt óra előtt néhány perccel hívták vissza a vendégeket szobáikba, közölve, hogy hamis bombariadóról volt szó. Az első találkozón az Újpest idegenben 2-0-ás vereséget szenvedett, a visszavágót ma 19:45-től rendezik a Szusza Ferenc Stadionban.

Délelőtt 11 óra körül eldőlt: lesz mérkőzés. Tugomir Frajman, az európai sportági szövetség (UEFA) ellenőre bejelentette, hogy a délelőtti, újpesti technikai értekezleten meghallgatta a beszámolókat az éjszakai bombariadóval kapcsolatban. Közölte: a román csapat nem kért halasztást amiatt, hogy a játékosoknak több órán át az utcán kellett várakozniuk, amíg a rendőrség átvizsgálta a szállodájukat, és vállalta a játékot.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Kiderült, hogyan hívják vissza a bírói vezetőket, nyugdíjba küldik Polt Pétert, korlátozzák a képviselőség hosszát. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Mozgalmas hét kezdődik az Országgyűlésben: Magyar Péter 13 órakor "eddigi egyik legfontosabb" parlamenti felszólalását tartja, majd délután 16 órakor sajtótájékoztató is lesz. A parlament napirendjén több jelentős törvényjavaslat szerepel, köztük a politikai reklámok szabályozásának módosítása, amely a gyűlöletkeltésre alkalmas hirdetéseket érintheti, valamint a közmédiára vonatkozó szabályok változtatása. Ismét napirendre kerülhet a referenciakamat-stop ügye. Eközben társadalmi egyeztetésre bocsátották azt a jogszabály-módosítást, amely lehetővé teheti a korábban a honvédség „fiatalítási” programja keretében távozó katonák visszavételét; Ruszin-Szendi Romulusz szerint számos tapasztalt katona kényszerült méltatlan körülmények között elhagyni a szolgálatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×