Infostart.hu
eur:
353.91
usd:
310.37
bux:
140117.24
2026. június 26. péntek János, Pál

Ákos közönségtalálkozókra indul, a Partiumba is el fog jutni

Közönségtalálkozókkal egybekötve, erdélyi és partiumi helyszíneken vetítik az Ákosról készült „Ember maradj” című portréfilmet. A programsorozat a magyar kultúra napján, január 22-én Kézdivásárhelyen kezdődik és további hét városban folytatódik.

Kovács Ákos előadóművész az InfoRádióban ezzel kapcsolatban elmondta, hogy utoljára hét évvel ezelőtt jártak ezeken a tájakon nagyszabású koncertsorozattal, most pedig a portréfilmmel és a közönséggel való találkozókkal térhetnek vissza oda. Kiemelte, már több mint húsz közönségtalálkozót szerveztek, amikor a portréfilmet bemutatták tavaly október közepén.

Elmondása szerint nagyon sokat utazott a filmmel, és az igazi jutalmat a találkozókon az jelenti, hogy „értelmes, izgatott, kíváncsi” szempárokat nézhet, és arról beszélhet, ami számára igazán fontos. Az „egész film egy közönségtalálkozó”, így tehát „furcsának is hat”, hogy utána az alkotók és a főszereplő kiülnek beszélgetni, de ezek az események mindig nagyon jó hangulatban telnek. Reméli, hogy ez sem Erdélyben, sem pedig a Partiumban nem lesz másképp – tette hozzá Kovács Ákos.

Hangsúlyozta, nagyon érdekes azt látni, mennyire éhesek az emberek a találkozásra, az emberi szóra. A „mediatizált” világban ugyanis az az illúzió megvan, hogy valaki beszél hozzánk a képernyőn keresztül, de az teljesen más, mint a valós térben és időben zajló találkozás – fogalmazott az előadóművész. Hozzátette, a közönség mindenhol spontán módon végigtapsolta a végefőcímet, amely alatt a film címét adó „Ember maradj” című dal szól. Amikor pedig beléptek az alkotók, a producer, Hábermann Jenő, és Kriskó László rendező, időnként más vendégek is, akkor pedig állva tapsoltak.

Koncertélményszerű volt, ahogy ünnepelt a közönség, ez zavarbaejtő volt

– emelte ki az előadóművész. Hangsúlyozta, ez fel is tölti az embert, és jó volt utána úgy beszélgetni, hogy a szeretet erejében találkoztak.

Kovács Ákos elmondása szerint a film gazdái fognak döntést hozni arról, hogy mikor kerülhet fel a streaming-szolgáltatók kínálatába az alkotás, ő mindössze „szereplője, önkéntelen adatközlője és fényvisszaverő felülete” ennek a filmnek. Kiemelte: minél később kerül a film a streamingre, annál jobb, hiszen az alkotók valóban nagy vászonra szánták.

„Nagyon jól is indult” a film története, hiszen rögtön megjelenésekor, az első héten a legnézettebb magyar film lett még októberben. Valóban „széllel szemben és hegynek fölfelé kell küzdeni egy ilyen portréfilmmel, az pedig „kész csoda”, hogy az első héten csak nagy hollywoodi játékfilmek előztek be egy magyar dokumentumfilmet. A mozik „kegyetlenek és racionálisak”, így az új filmek az alkotást már kiszorították a mozik vetítőtermeiből, de

egyedi eseményeken, egy-két moziban, így például az anyamozijukban, az Urániában még sokszor találkozhat vele a közönség

– tette hozzá Kovács Ákos. Már több mint 20 ezren nézték meg az alkotást, amely egy ilyen alkotás esetében szerinte „meglepően sok”, az utóbbi tizenegynéhány év legnézettebb dokumentumfilmjei között lehet ezzel az „Ember maradj”.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Teljesen magyar kézbe került az Auchan

Teljesen magyar kézbe került az Auchan

Az Indotek Group megvásárolta az Auchan Retail Internationaltől az Auchan Magyarország fennmaradt 53 százalékos tulajdonrészét, ezzel a kereskedelmi lánc kizárólagos tulajdonosává vált. A saját forrásból finanszírozott tranzakció értékét a felek nem hozták nyilvánosságra. Az üzletlánc továbbra is az Auchan márkanév alatt működik, hosszú távú megállapodások biztosítják a márkahasználatot és a nemzetközi beszerzési együttműködésekben való részvételt. A tervek szerint az Auchan Magyarország kisebb alapterületű boltokkal is megjelenik a piacon, és több száz új egységgel bővíti hazai üzlethálózatát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×