Infostart.hu
eur:
362.06
usd:
311.42
bux:
148307.14
2026. szeptember 4. péntek Rozália
Vaszary János Matróz a tengerparton címû alkotása a Virág Judit Galéria õszi aukciójának kiállításán a megnyitó elõtti napon, 2025. október 3-án.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Egy kilencven éve lappangó Vaszary-portré is szerepel a Virág Judit galéria őszi árverésén

A magyar festészet kiemelkedő, sok esetben eddig lappangó alkotásaira lehet majd licitálni pénteken a Virág Judit Galéria 79. őszi aukcióján a Budapest Kongresszusi Központban. Egy kilencven éve lappangó Vaszary-portré, egy klasszikus Lotz Károly-festmény és egy titokzatos alakot ábrázoló Gulácsy Lajos-kép is szerepel az aukció kínálatában.

A közönség október 16-ig tekintheti meg a galériában a magyar festészet kiemelkedő darabjait, amelyek sokáig magánkollekciókban, a nagyközönségtől elzárva rejtőzködtek - közölte az aukciósház.

Vaszary János Matróz a tengerparton című festményének felbukkanása igazi különlegesség, mivel a kép mintegy kilenc évtizeden keresztül lappangott, végül egy külföldi gyűjtő kollekciójából került elő, és térhetett vissza Magyarországra.

A Virág Judit Galériában most a közönség is láthatja a festményt, amely egyben egy rejtett önarckép is. Bár a művész soha nem mondta ki, hogy őt magát ábrázolná a portré, a róla készült fényképek és a korábbi önarcképei alapján a matrózban felismerhető a magyar festészet ikonikus alakja. A kép kikiáltási ára 18 millió forint.

Budapest, 2025. október 3.
Vaszary János Matróz a tengerparton címû alkotása a Virág Judit Galéria õszi aukciójának kiállításán a megnyitó elõtti napon, 2025. október 3-án.
MTI/Hegedüs Róbert
Vaszary János Matróz a tengerparton címû alkotása a Virág Judit Galéria õszi aukciójának kiállításán. MTI/Hegedüs Róbert

Lotz Károly most aukcióra kerülő, klasszikus témát feldolgozó, kagylóarannyal festett Vénusz születése című műve feltehetően egy azóta megsemmisült budapesti palota dísztermébe készült. Gulácsy Lajos 1904-ben, Rómában megfestett A cselszövő című festményére is lehet majd licitálni. A kép Lorenzo de Medici-t ábrázolja reneszánsz öltözetben, karddal az oldalán. Lotz Károly képe 9 millió, Gulácsy Lajos festménye 26 millió forintról indul.

Batthyány Gyulának a kor híres asszonyai, arisztokrata hölgyei, diplomata feleségei szívesen ültek modellt. A Batthyány-dinasztia leszármazottjának most aukcióra kerülő Menyegző (triptichon) című festményén is a nőalakok dominálnak, és az esküvői jelenet, mint egy színielőadás tárul a néző elé. A Menyegző 10 millió forintos kikiáltási árról indul.

Mindezeken túl Kmetty János életművének egyik csúcsdarabjára, a Csendélet KUT folyóirattal című festményére is lehet licitálni 30 millió forinttól, de fontos tétel lesz Egry József Badacsonyt ábrázoló tájképe is, amelyre 20 millió forinttól lehet ajánlatokat tenni.

Berény Róbert Árnyék és Olympia című alkotása témájában abszolút ritkaságnak tekinthető a művész az 1920-as 1930-as években alkotott műveihez képest. A festményre 30 millió forinttól lehet licitálni.

A Virág Judit Galéria klasszikus műveket felsorakoztató aukcióját október 17-én tartják a Kongresszusi Központban.

Budapest, 2025. október 3.
Egry József Badacsony címû alkotása a Virág Judit Galéria õszi aukciójának kiállításán a megnyitó elõtti napon, 2025. október 3-án.
MTI/Hegedüs Róbert
Egry József Badacsony címû alkotása a Virág Judit Galéria õszi aukciójának kiállításán. MTI/Hegedüs Róbert
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A rollerektől a zebrákig: fontos közlekedési változások Szlovákiában

A rollerektől a zebrákig: fontos közlekedési változások Szlovákiában

Szeptember elsejétől szigorodtak és lényegesen átalakultak a közúti közlekedés szabályai Szlovákiában. A belügyminisztérium előterjesztése nyomán hatályba lépett törvénymódosítások a járművezetőket, a kisméretű elektromos eszközöket használókat, valamint a gyalogosokat egyaránt érintik, a jogalkotó célja pedig a közlekedés biztonságosabbá és logikusabbá tétele volt.

Megszűnhetnek a trafikkoncessziók, kötelező orvoskamarai tagság, béremelés a szociális szférában, „három csapás” az akkugyáraknak

Két hét múlva várhatóan eltörlik a koncessziók jelenlegi rendszerét. Három elv mentén alakítják át a hulladékgazdálkodást, miután a kormány 90 milliárd forintnyi büntetést kell, hogy fizessen az EU-nak a Mohu mulasztásai után – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök a kormányzati tájékoztatón.
Amerika sem akart kimaradni a jóból

Amerika sem akart kimaradni a jóból

Jellemzően emelkedtek az ázsiai részvénypiacok csütörtökön, miután a globális kötvényhozamok csökkenése és az olajárak stabilizálódása javította a befektetői hangulatot. Európában is többnyire emlekedést láthatunk és Amerikában is emelkednek a tőzsdék, miután esni kezdtek a kötvényhozamok, azt követően, hogy a piacok ismét elkezdték kiárazni a szeptemberi kamatemelés esélyét. Eközben viszont a piaci szereplők  már a pénteken érkező amerikai munkaerőpiaci jelentésre is figyelnek, amely további fontos jelzést adhat a Fed várható kamatpályájáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×