Tettekkel, világlátással mutatna példát Rátóti Zoltán Jászai Mari-díjas színész az SZFE új tanáraként - az egyetem kuratóriumának új tagjaként -, és a művész a Magyar Nemzetnek adott interjúban azt is elmondta, "nemzeti érzés" óra nem lesz az egyetemen.
Rátóti Zoltánra a prózai színész osztályt vezető Szarvas József segítőjeként lesz szükség, és "a színészmesterséget fogják oktatni".
Felkérésük után mindketten egyeztettek többekkel a leendő tananyagról, illetve kielemezték, hogyan oktatták őket annak idején - Méhes László tanártársukkal együtt is, aki a leendő zenés mesterség oktatója lesz.
Felidézte, régen "a színpadi egyedülléttől, a színpadi kapcsolatfelvételtől a partnerre/partnerekre való figyelmen át a jelenetértelmezésen, -elemzésen keresztül a nélkülözhetetlen rögzítőképességig terjedt az első két év mindennapi gyakorlata. Sztanyiszlavszkij módszerét más-más irányból közvetítették felénk".
"Huhogásnak" tartja, hogy ideológiai oktatásra készülnének, nem törekednek ígéretük szerint "átnevelésre".
A Vas utcai épülethez és az Ódry Színpadhoz sok szép emlék köti, de
"a történtek után már nem Thália felszentelt temploma",
utalt az őszi félév bizonytalan helyzetére a tiltakozások és a blokád mentén.
"Nagy szívfájdalmam, hogy a felújítás során a Rákóczi úti épületben nem volt idő visszaállítani a régi, kis tantermi színpadokat az osztálytermekben. Az elmúlt években sajnos minden teremből kiiktatták a színpadot, ezért egy szinten történik a próba és az előadás, pedig akárhogy is vesszük, mágikus hatása volt annak, hogy első perctől fogva megtapasztalhattuk a színpadi létezést.
Az új campuson minden színészosztályban lesz színpad"
- mondta még.
Hogy miként állhat helyre a diákok és a tanárok közti bizalom az új helyzetben, arról azt mondta, arra törekedtek, hogy az osztályvezető tanárok megtarthassák a diákjaikat, a diákok is attól a mestertől tanulhassanak, akivel elkezdték az egyetemet. Üdvözöl mindenkit, aki beiratkozott a tavaszi félévre - részéről optimista.