A Jupiter holdja megosztotta a közönséget Cannes-ban, akadtak akik gyönyörű, eredeti filmként írtak Mundruczó Kornél legújabb alkotásáról, mások viszont zavaros történetként aposztrofálták a menekült fiúról szóló mozit. A Jupiter holdja a hitről, a csoda lehetőségéről szól egy különös barátság történetén keresztül. Egy menekült fiút, akit Jéger Zsombor alakít – meglőnek a határon, és a sérülés után csodálatos módon levitálni kezd, a menekülttábor orvosa pedig kimenekíti őt, mert eleinte üzletet lát a fiú különös képességében.
„Számomra azért volt fontos erről a kérdésről beszélni, mert azt látom, hogy minden ideológiai forgács széthullott. Európa valamennyire szédül, bizonyos részei pedig zuhannak, közéjük sorolom Magyarországot is. Nekem mint felelős alkotónak reagálnom kellett erre. Azt éreztem, hogy a menekültválság és egyáltalán a válság jó alapanyagot biztosít arra, hogy újragondoljuk a közös jövőnket. Az első és legfontosabb, hogy van-e még bármi, ami minket összetart, összetarthat” - mondta a rendező a cannes-i premier előtt az InfoRádiónak.
A héten kerül a mozikba A múmia. A Tom Cruise főszereplésével készült mozival az Universal – a Marvelhez hasonlóan – elindította szörnyes sorozatát. A történet szerint életre kel egy ókori királynő, aki igaztalan megöléséért akar bosszút állni, és rettenetes borzalmakat szabadít a világra. Alex Kurtzman rendező már azt is elmesélte, hogy hamarosan megcsinálják a Frankensteint, a Frankenstein menyasszonyát, a Drakulát, A fekete lagúna szörnyét, Az Operaház fantomját, A Notre Dame-i toronyőrt és a Láthatatlan embert is.
A kritikák csodálatos, egyszerű szerelmi történetként írnak Gabe Klinger első játékfilmjéről. A Porto 35mm egy férfi és egy nő találkozásáról, és egyetlen közös éjszakájukról mesél. A recenziók a nemrég tragikus balesetben elhunyt Anton Yelchin izgalmas alakítása mellett Klinger atmoszférateremtő képességét, és a super 8-as kamerával forgatott képek álomszerűségének szépségét dicsérik.
A héten debütál a magyar mozikban a Romazuri című belga-francia vígjáték. Philippe De Chauveron filmjében egy szabadszellemű francia író könyvének megjelenése után – amelyben a rászorulók befogadásáról és a segítségnyújtás szükségességéről ír – egy kilenctagú roma család költözik az otthonába. A Romazuri értékelése az IMDB-n még az öt pontot sem éri el, ami nem ad sok okot a bizakodásra.
A héten mutatják be Az óra című bolgár-görög filmdrámát, amelyben egy vasutasként dolgozó, becsületes hétköznapi férfinak kell megküzdeni a korrupció vádjával.
A kertész titka című dán-német-norvég filmdráma pedig 16 éves lányról szól, akit csecsemőként egy mosdóban hagytak, és amikor felnő, eltökéli, hogy megkeresi a szüleit.