eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Ilyen volt VIII. Henrik elveszett palotája

Először látható kiállításon VIII. Henrik "elveszett palotájának" legpontosabb ábrázolása, amelyet a londoni Victoria and Albert Museum mentett meg a külföldre szállítástól és tárt a nagyközönség elé.

A londoni intézmény egymillió fontért (374 millió forint) vásárolta meg Joris Hoefnagel (1542-1601) flamand festőművész a cheami Nonsuch palotát ábrázoló festményét, hogy megakadályozza annak tengerentúlra szállítását.

A brit kulturális, média- és sportügyekért felelős minisztérium ideiglenes kiviteli tilalmat rendelt el a műtárgyra, amelyről úgy tartják, hogy az egykori uralkodó Surrey grófságbeli palotájának legkorábbi ábrázolása.

A Victoria and Albert Museum a brit nemzeti örökségvédelmi alapítvány (National Heritage Memorial Fund) és az Art Fund művészeti alapítvány segítségével gyűjtötte össze az ahhoz szükséges összeget, hogy megakadályozza az 1568-ból való alkotás külföldre szállítását.

Az 1538-ban emelt Nonsuch palotát nagyjából 150 évvel a megépítése után lebontották, ezért kapta az "elveszett palota" nevet. A múzeum szerint a palotának mindössze hat ábrázolása maradt fenn, és ezek közül Hoefnagelé a legpontosabb.

Az alkotás a múzeum brit miniatűröket és akvarelleket felsorakoztató gyűjteményében tekinthető meg.

Címlapról ajánljuk

Aggasztó ütemben öregszik a magyar társadalom, nagy bajokat okozhat ez a betegség

Néhány évtizeden belül a társadalom egyharmada 65 éven felüli lesz, így a családok mellett a szociális és egészségügyi ellátórendszernek is fel kell készülnie arra, hogy nagyobb feladatot jelent majd a demens betegek gondozása – mondta az InfoRádióban Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×