Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: Unsplash

Sűrű füst Szentpétervár felett: lángol a stratégiai fontosságú olajterminál egy dróntámadás után

A szentpétervári olajterminál nemzetbiztonsági szempontból stratégiai fontosságú Oroszország számára, hatalmas bevételei származnak Moszkvának innen. A hajnali dróntámadás után hatalmas tűzről és terjedő lángokról szólnak a híradások.

Június 3-án hajnalban dróntámadás érte a szentpétervári kikötő olajterminálját, amelynek következtében hatalmas tűz ütött ki a létesítményben. A reggeli órákban újabb robbanások történtek, így a lángok továbbterjedtek – írja az RBK híradása nyomán a Portfolio.

A figyelmeztető szirénák megszólalása után robbanások rázták meg a kikötőt, számos helyszíni fotón, felvételen hallhatók a detonációk, valamint hatalmas lángok és sűrű fekete füstoszlopok láthatók az terminál olajtartályai felől:

A Leningrádi terület kormányzója, Alekszandr Drozdenko reggel hat óra körül a Telegramon arról tájékoztatott, hogy a légvédelem harminc drónt lőtt le a régió felett, a kikötőben tomboló tüzet viszont nem hozta szóba.

A megtámadott Szentpétervári Olajterminál Északnyugat-Oroszország legnagyobb kőolajtermék-kezelő létesítménye, az itt elhelyezkedő 21 tartály könnyű és nehéz kőolajtermékek tárolására szolgál, a terminál éves kapacitása pedig eléri a 12,5 millió tonnát. Az ország számára stratégiai fontosságú vállalatnak minősül, és 2000 óta szerepel a természetes monopóliumok állami nyilvántartásában. A SPARK-Interfax céginformációs rendszer adatai szerint a terminál 2024-es bevétele 8,6 milliárd rubel volt.

A támadás azért is különösen kellemetlen az orosz félnek, mert június 3. és 6. között rendezik meg a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumot (SPIEF).

Ugyanezen az éjszakán az orosz fővárost is dróntámadás érte,

Szergej Szobjanyin, Moszkva főpolgármestere több pilóta nélküli repülőeszköz lelövéséről és a roncsok eltávolításáról számolt be. Ezzel párhuzamosan a Tambovi területen található Progressz hadiipari üzemet is dróncsapás érte.

Az oroszok is tömegesen támadták Ukrajnát: az orosz hadsereg 198 csapásmérő és álcadrónnal támadta az ukrajnai célpontokat szerdára virradóra, a légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásokban egy ember meghalt és többen megsebesültek, lakóépületekben, valamint civil ipari és infrastrukturális létesítményekben károk keletkeztek – jelentették az illetékes ukrán hatóságok.

Címlapról ajánljuk
A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

Uruguay két döntetlen után elveszítette a harmadik, a spanyolok elleni mérkőzését a labdarúgó-világbajnokságon, s ezzel – a korábbi világbajnokok közül egyedüliként – kiesett a csoportszakasz végén. A kapott gólnál nagyot hibázó veterán kapus, a 41. évében járó, Fernando Muslera nem ment ki a második félidőre, Sergio Rochet váltotta.

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Oroszország újabb Grad-csapásról számolt be - Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Oroszország újabb Grad-csapásról számolt be - Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Újabb harctéri felvételt tett közzé az orosz védelmi minisztérium, amely szerint a Vosztok hadseregcsoport BM–21 Grad sorozatvetői csapást mértek az ukrán fegyveres erők ideiglenes állomáshelyeire a Dnyipropetrovszki területen fekvő Velikomihajlivka térségében. Moszkva azt állítja, hogy a támadás során megsemmisítették a kijelölt célpontokat, a közlést és a közzétett felvételt ugyanakkor független forrásból nem lehetett megerősíteni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×