Infostart.hu
eur:
355.21
usd:
307.54
bux:
134718.05
2026. június 9. kedd Félix
Golden glitter waving on black background. Studio shot using high speed technique, selective focus.
Nyitókép: sbayram/Getty Images

Tortadekoráció juttatott kómába egy egyéves gyereket

A tizennégy hónapos kisfiú belélegezte a finom aranyport, amit sütemények díszítéséhez használnak, életveszélyes állapotba került miatta.

Pillanatok alatt tragédiába fordult az izgatott születésnapi készülődés, amikor egy 14 hónapos ausztrál kisfiú belélegezte a sütemények díszítéséhez használt finom aranyport. A dekorációs kellék a gyermek tüdejébe kerülve azonnal életveszélyes állapotot idézett elő, aminek következtében a kicsi eszméletét vesztette – írja a femcafe.hu.

A kisfiú az anyja mellett játszott a konyhában, de egy óvatlan pillanatban hozzáfért a sütéshez használt eszközökhöz és belélegezte a finom aranyport. Amikor a finom őrlemény nedvességgel érintkezik, pasztává áll össze, és pont ez zajlott le a gyerek tüdejében is, ami eltömítette a légutait.

A gyermek eszméletét vesztette, édesanyja pedig kétségbeesetten hívta a mentőket, akik rohammentővel szállították a brisbane-i kórház sürgősségi osztályára. Azonnal életmentő műtétet hajtottak végre rajta, majd mesterséges kómába helyezték, hogy szervezete pihenhessen a hatalmas sokk után. Az orvosok szerint a por állaga miatt a tüdőben egyfajta tapadós réteg képződött, ami gátolta a gázcserét, így a kisfiú állapota az első napokban folyamatosan válságos volt, magas lázzal és drasztikusan megemelkedett vérnyomással küzdött az intenzív osztályon.

A beszámolók szerint a kisfiú állapota azóta hullámzó, de az reménykeltő, hogy az orvosok csökkenteni tudták a gyógyszeradagját. Továbbra is mesterséges lélegeztetésre szorul, de a családja bízik benne, hogy hamarosan önállóan is képes lesz lélegezni és felébredhet a kómából.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Két témát tárgyal az Országgyűlés a keddi napon, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és az utcai politikai plakátok ügyét. Ennek kapcsán Magyar Péter napirend előtt szólt a parlamentben, hosszan fejtegetve a hivatal haszontalanságának összetevőit és a plakáterdő gyerekekre gyakorolt mérgező hatását.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Ami bűnben fogant…  – Adalékok az MNB-alapítványok keletkeztetéséhez

Ami bűnben fogant… – Adalékok az MNB-alapítványok keletkeztetéséhez

Miközben folyamatosan érkeznek a hírek arról, hogy milyen technikákkal és cégcsoportok közvetítésével sikerült eltüntetni az MNB-alapítványok vagyonát, lassan feledésbe merül, hogy ez a vagyon eleve súlyos jegybanki szereptévesztés folytán és könyvelési ügyeskedés révén keletkezett, így az alapítványok történetének szomorú végét szinte sorsszerűen határozta meg történetük kezdete. A Matolcsy György által irányított MNB-igazgatóság ugyanis a Fidesz által kreált Alaptörvénnyel is ellentétesen, az államháztartásról szóló törvényt kijátszva, és a maga által készített „Alapokmányra” hivatkozva, 2014-ben 245 milliárd forintot kreatív könyveléssel kiszervezett az államháztartásból. Ezt az összeget – az akkor és a ma is érvényes szabályok szerint – az államadósság csökkentésére kellett volna fordítani. Csak a miniszterelnök és a nemzetgazdasági miniszter (a jelenlegi jegybankelnök, Varga Mihály) tudomásával történhetett meg, hogy az összeget mégsem adósságcsökkentésre, hanem alapítványok létrehozására fordították. Írásomnak az is időszerűséget ad, hogy az Országgyűlés bizottságot hozott létre az MNB-alapítványok körüli visszaélések tisztázására. A bizottságnak az alapítványok eredetével is foglalkoznia kell ahhoz, hogy a tanulságok alapján javaslatot tehessen az érvényes MNB-törvény olyan felülvizsgálatára, amely elzárja a visszaélés lehetséges csatornáit. A szerintem legfontosabb módosítás elvonná az MNB igazgatóságától a jegybanki eredmény feletti rendelkezés jogát, s azt visszaszolgáltatná az állami tulajdonos képviselőjének, amely lehet a kormány (annak kijelölt tagja), vagy maga az Országgyűlés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×