Infostart.hu
eur:
355.27
usd:
307.84
bux:
134663.53
2026. június 9. kedd Félix
Refugees and immigrants looking for a new hope in life. Silhouette. Column of migrants passing through a tunnel. Abandon your lands for a better future. 3d rendering
Nyitókép: Getty Images

Négy holttest a vízben – megvan a gyanúsított

Büntetőfeljelentést tett a horvát rendőrség egy 22 éves montenegrói állampolgár ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy migránsokat szállított illegálisan Horvátországon keresztül, és az út során négyen meghaltak – közölte hétfőn a károlyvárosi rendőr-főkapitányság.

Az ügy előzménye, hogy négy férfi holttestét találták meg több helyszínen Károlyváros (Karlovac) megyében: hármat a horvát–szlovén határfolyónak számító Kupában, egyet pedig a Mreznicában.

A férfi a gyanú szerint május 3-án este Lika-Zengg megyében, feltehetően a boszniai határ térségében több külföldi állampolgárt vett fel egy osztrák rendszámú furgonba, hogy anyagi haszonszerzés céljából átszállítsa őket Horvátországon. A rendőrség szerint a migránsokat embertelen körülmények között vitte a Károlyvárostól nyugatra, a szlovén határ közelében fekvő Donje Prilisce településig, útközben négyen meghaltak.

A gyanúsított Donje Priliscénél hátrahagyta a holttesteket és a túlélőket, majd elmenekült.

Illegális határátlépés, tartózkodás és mozgás elősegítése, valamint közbiztonság elleni súlyos bűncselekmény gyanúja miatt tettek feljelentést ellene a karlovaci megyei ügyészségen. Mivel nem elérhető a horvát hatóságok számára, körözik.

A halál pontos okát szakértői vizsgálat állapítja meg. A rendőrség szerint a csoport valamennyi tagja illegálisan lépett be Horvátországba.

A hatóságok május 4-én, egy nagyobb migránscsoportról szóló bejelentés után találtak rá a négy holttestre. Két legyengült egészségi állapotban lévő férfit kórházba vittek, egyiküket azóta kiengedték.

Ő és további 13, sértetlen külföldi állampolgár jelezte, hogy nemzetközi védelem iránti kérelmet nyújt be.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Két témát tárgyal az Országgyűlés a keddi napon, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és az utcai politikai plakátok ügyét. Ennek kapcsán Magyar Péter napirend előtt szólt a parlamentben, hosszan fejtegetve a hivatal haszontalanságának összetevőit és a plakáterdő gyerekekre gyakorolt mérgező hatását.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő is elismeri, hogy az ukrán mélységi dróncsapások komoly fejtörést okoznak az orosz üzemanyagellátásnak. A pilóta nélküli fegyvereknek hála az orosz területszerzés 2023 óta először negatívba fordult. A drónháború elmérgesedésével egyre gyakrabban bukkannak fel orosz és ukrán drónok NATO-tagállamok területén: Romániában egy ukrán tengeri drón okozott botrányt, a baltikumban repülő eszközök borzolják a kedélyeket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×