Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Aranyrudak egymás hegyén-hátán.
Nyitókép: Pixabay

Korán kelt, füvet nyírt, aranyrudakat lelt: a város megtarthatja a „zsákmányt”

Megtarthatja a fűnyírás közben talált aranyrudakat a kelet-németországi Bannewitz város, miután április közepéig nem jelentkezett a több tízezer euró értékű kincs jogos tulajdonosa - mondta el Heiko Wersig, a település polgármestere.

Egy városi alkalmazott tavaly októberben fűnyírás közben bukkant rá a település területén tíz aranyrúdra. A szabályok értelmében a város a talált kincset hat hónapig nem használhatta fel, ennyi időt kellett várni, hátha a jogos tulajdonos előkerül.

A polgármester elmondta: sok-sok email, levél és telefon érkezett hozzájuk, de senki nem tudott hiteles bizonyítékot, például vásárlási nyugtát vagy az aranyrudak sorszámát bemutatni arra vonatkozóan, hogy őt illetné a vagyon.

A várakozási idő április 17-én lejárt, így a Drezda melletti kisváros most eldöntheti, mihez kezd a talált kinccsel. Hivatalosan a városi tanács határoz majd erről jövő héten, de az első tervek szerint a helyi hagyományőrzés támogatására fordítják majd.

Az aranyrudakat pillanatnyilag még a rendőrség őrzi, értékük nagyjából 40 ezer euró (14 millió forint) körül lehet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×