Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Donald Trump amerikai elnök a washingtoni Fehér Ház James Brady sajtószobájában Iránról tartott tájékoztatón 2026. április 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Hétfőn folytatják

Az Egyesült Államok küldöttsége hétfőn ismét Pakisztánban lesz, hogy személyesen tárgyaljon Irán képviselőivel - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap internetes közösségi oldalán.

Az elnök a Truth Social felületén megjelent bejegyzésben azt írta, hogy Washington egy "nagyon tisztességes és észszerű" megállapodási javaslatot tett Iránnak, és reményét fejezte ki, hogy azt elfogadják teheráni részről.

"Ha nem fogadják el, akkor az Egyesült Államok minden egyes erőművet és hidat lerombol" - fogalmazott Donald Trump.

Az amerikai elnök egyben helytelennek nevezte, hogy iráni részről szombaton rálőttek több teherszállító hajóra a Hormuzi-szorosban. A hajózási útvonal Irán által bejelentett ismételt lezárását "furcsának" nevezte, megjegyezve, hogy az Egyesült Államok a hétfőn életbe lépett blokáddal már megtette azt.

Donald Trump azt írta, hogy Irán a kikötőit érő blokáddal naponta 500 millió dollárt veszít, és Hormuzi-szoros lezárásával csak "segíti" az amerikai célok elérését.

Megjegyezte, hogy számos tankhajó tart az amerikai kőolajkikötők felé, hogy onnan vásárolják meg a kőolajat a Közel-Kelet helyett.

Donald Trump szintén vasárnap washingtoni idő szerint reggel az ABC televíziónak adott egy rövid nyilatkozatot, amiben azt hangoztatta, hogy Iránnal lesz megállapodás, a kérdés annyi, hogy ezt "szép szóval vagy erővel" érik-e el.

Az Irán és az Egyesült Államok közötti békemegállapodás megkötése érdekében életbe lépett 10 napos tűzszünet kedden éjfélkor jár le.

Az Egyesült Államok hétfőn hirdetett meg teljes blokádot Irán kikötőire, ennek értelmében egyetlen onnan kifutott hajót sem engednek áthaladni a Hormuzi-szoroson. Szombati közlés szerint 5 nap alatt 23 teherhajót fordítottak vissza az amerikai haditengerészet egységei az iráni partok felé.

Címlapról ajánljuk
Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Bár a lakásárak megdrágították a lakhatást, ugyanakkor mivel a magyar emberek döntő többsége saját tulajdonú ingatlanban él, így az áremelkedés sokaknak hozott vagyonfelértékelődést, meggazdagodást – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója. Pásztor Szabolcs a kormányváltás után arra számít, hogy továbbra is növekszik majd a lakásvagyon és az ingatlanok értéke, a növekedés lendülete azonban szerényebb lehet.

Ezer ember biztosan meghalt a kánikua miatt

Franciaországban az elmúlt három napban ezerrel több halálesetet regisztráltak, mint az előző hónapokban - jelentette be vasárnap az Országos Közegészségügyi Szolgálat a rendkívül intenzív hőhullám végén, kiemelve, hogy az áldozatok száma várhatóan emelkedni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×