Infostart.hu
eur:
355.59
usd:
312.23
bux:
138493.9
2026. június 23. kedd Zoltán
A svéd parti őrség felvételén földgáz bugyog fel az Északi Áramlat 2 csővezetékből a Balti-tengeren, svéd felségvizeken 2022. szeptember 28-án. Négy nap alatt ez a negyedik hely, ahol megsérült az orosz gázt szállító Északi Áramlat 1 és 2 gázvezeték. A négy lyukból kettő Svédország, kettő pedig Dánia kizárólagos gazdasági övezetében van. Svéd szeizmológusok 26-án két robbanást észleltek a vezetékpár nyomvonalán.
Nyitókép: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Svéd parti őrség

Erotikus modell robbanthatta fel az Északi Áramlatot

Egy ukrán elitegység tervezte meg és hajtotta végre az Északi Áramlat gázvezetékek elleni 2022-es támadást – állítja új könyvében Bojan Pancevski, a The Wall Street Journal oknyomozó újságírója. A szerző négyévnyi kutatómunka után publikálta eredményeit a szabotázsakció hátteréről.

A „Az Északi Áramlat felrobbantása – a szabotázs igaz története, amely megrázta Európát” című kötet szerint a műveletet gazdag magánszemélyek finanszírozták, a csapatot pedig két ukrán hírszerző állította össze. A szerző szerint a kockázatos akcióhoz nem hivatásos ügynököket, hanem speciálisan képzett civileket toboroztak - írja az index.hu.

A könyv egyik legvitatottabb részlete egy „Freya” álnevű nő szerepvállalása, aki a szerző szerint kulcsszerepet játszott a robbanótöltetek elhelyezésében.

Pancevski állítása szerint

a korábban erotikus modellként dolgozó nő tehetséges búvárként került a látómezőbe,

és a legnehezebb időjárási körülmények között, mintegy 80 kilogrammnyi felszereléssel hajtott végre merüléseket a gázvezetékeknél.

A beszámoló szerint a szabotázs célja az volt, hogy megbénítsák az orosz energiakivitelt, ezáltal csökkentve Moszkva háborús bevételeit.

Pancevski megjegyzi, hogy a nyomozó hatóságokat kezdetben megtévesztette a búvárnő civil múltja, és nehezen hitték el, hogy képes volt egy ilyen nagy stresszel járó katonai küldetés teljesítésére. Információi szerint a nő azóta az ukrán hadsereg kötelékében taktikai búvárkodást oktat.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály. Cikkünk frissül.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×