Infostart.hu
eur:
352.29
usd:
307.48
bux:
138671.05
2026. június 22. hétfő Paulina
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök felszólal a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista szervezet által elhurcolt izraeli túszok kiszabadításáról szóló vitán a parlament, a knesszet jeruzsálemi épületében 2024. november 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Abir Szultan

Benjamin Netanjahu: még intenzívebbek lesznek az Irán elleni csapások a következő napokban

Donald Trump amerikai elnök szerint „terv szerint halad” az Irán elleni légi hadjárat, és mint fogalmazott, Irán új vezetése „tárgyalni akar, amit el is fogadtam, beszélek velük”. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök közölte, az Iráni elleni csapások a következő napokban erősödni fognak, és most teljesül, „amit 40 éve remélünk, hogy megsemmisítő csapást mérünk a terrorista iráni rezsimre”.

A CNN összefoglalója szerint Donald Trump amerikai elnök telefoninterjút adott a CNBC-nek, és azt mondta, az amerikai akció Iránban „terv szerint halad”. Mint fogalmazott, az iráni rezsim „az egyik legerőszakosabb rezsim az emberi történelemben, és mi teszük a dolgunkat nem csak magunkért, hanem az egész világért. Minden jól halad, a legpozitívabb módon” – mondta Mar-a-Lago-i birtokán, Floridában.

Egy másik interjúban, a The Atlantic című lapnak úgy fogalmazott:

„Irán új vezetése tárgyalni akar”.

„Beszélni akarnak, és én beleegyeztem abba, hogy beszéljünk, így beszélni fogok velük. Korábban kellett volna ezt megtenniük. Hamarabb kellett volna megadniuk azt, ami nagyon praktikus és könnyű volt. Túl sokáig vártak” – húzta alá az amerikai elnök a floridai rezidenciáján adott interjúban.

Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök egy tel-avivi épület tetején tartott sajtótájékoztatót, és közölte:

„az Iráni elleni csapások a következő napokban erősödni fognak.”

Az amerikai–izraeli csapások szombaton és vasárnap megölték Ali Hameneit, Irán legfőbb vallási és politikai vezetőjét, és mintegy 40 magasrangú iráni tisztviselőt, köztük a hadsereg topvezetőit: a védelmi miniszter, a vezérkari főnököt és a Forradalmi Gárda vezetőjét.

„Az erőink jelenleg Teherán szívében csapnak le növekvő intenzitással, amely fokozódni fog a következő napokban. A biztonsági szolgálataink információi alapján folytajuk a hadjáratot” – fogalmazott.

Megerősítette: legkevesebb tíz ember meghalt egy iráni válaszcsapásban Jeruzsálem közelében, Bet Shemeshben, illetve Tel-Avivban. Elismételte: háls Donald Trump elnöknek, hogy az amerikai haderővel együtt

„együtt megvalósíthatjuk, amit 40 éve remélünk, hogy megsemmisítő csapást mérünk a terrorista iráni rezsimre”

– fogalmazott.

Vasárnap déltől újra robbanások hallatszottak és füstoszlopok szálltak fel Teheránban. Izrael bejelentette: újabb csapások sorozatát indítja. Az izraeli légierő közölte: szétrombolják „az iráni terrorista rezsim főhadiszállását Teherán szívében”. Jelentések szerint az iszlamista Forradalmi Gárda központja is támadás alatt állt.

Az izraeli védelmi miniszter, Israel Katz szerint totális a légifölényük Teherán légterében, miután teljesen kiiktatták az iráni légvédelmet, és mostantól nonstop légi hadműveletek, hatalmas támadás következik teheráni célpontokra.

Szombat éjjel az amerikai B2-es nehézbombázók óriásbombákkal szétrombolták Irán ballisztikus rakéta-kibocsátó helyeit – közölte az amerikai központi parancsnokság.

Az iráni háború második napjának összes hírét elolvashatja percről percre tudósításunkban.

Címlapról ajánljuk
Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Átlépte a bűvös határt a magyar termőföld ára: az egyik keleti vármegyében már 3 millió felett fizetnek egy hektárért

Átlépte a bűvös határt a magyar termőföld ára: az egyik keleti vármegyében már 3 millió felett fizetnek egy hektárért

Az OTP Termőföld Értéktérképe szerint 2025-ben jelentősen lassult a hazai termőföldpiac: a tranzakciók száma 14,4 százalékkal, az eladott földterület nagysága 16,5 százalékkal csökkent, miközben az átlagos hektárár mindössze 1,3 százalékkal emelkedett, 2,264 millió forintra. A legdrágább földek Hajdú-Bihar vármegyében találhatók, ahol az átlagár először lépte át a 3 millió forintos határt, a legolcsóbbak pedig továbbra is Nógrádban. A megyék között jelentős különbségek mutatkoznak: Zalában 21 százalékos áremelkedést, Pest és Veszprém vármegyében viszont 13-14 százalékos árcsökkenést mértek. A piac lassulása mögött a kedvezményes hitelprogramok korlátozott elérhetősége, a csökkenő kínálat, az aszályok és az alacsony felvásárlási árak állnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×