Infostart.hu
eur:
354.21
usd:
311.45
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Direction sign at the airport
Nyitókép: Pgiam/Getty Images

Ingyen dolgoznak a biztonságiak a reptereken Amerikában

Fizetés nélkül dolgoznak az amerikai repülőterek biztonsági alkalmazottai az újabb részleges kormányzati leállás miatt.

Fizetés nélkül dolgoznak az amerikai repülőtereken biztonsági ellenőrzéseket végző szövetségi szervezet alkalmazottai a bevándorlási hatóság körüli politikai vita következtében, ami újabb részleges kormányzati leálláshoz vezetett.

A hétvégén megszűnt az Egyesült Államok belbiztonsági minisztériumának szövetségi finanszírozása,

miután a Kongresszusban nem sikerült megállapodni a tárca új költségvetésről, amit a demokraták csaknem egységesen elutasítottak.

Az újabb részleges kormányzati leállásban a repülőtéri biztonsági ellenőrzéseket végző hatóság (Transportation Security Administration – TSA) dolgozói mellett többi között érintettek a belbiztonsági minisztériumhoz tartozó parti őrség, valamint a vészhelyzet-kezelési hivatal (FEMA) alkalmazottai is, akik munkahelyük leállásának idején nem kapnak fizetést.

A törvény alapján a repülőtérek biztonsági ellenőrzését működtető szövetségi alkalmazottak munkaköre kritikusan fontos, folyamatos üzem, így nekik fizetés nélkül is fel kell venniük a munkát.

A Trump adminisztráció kitoloncolási intézkedéseiben főszerepet játszó Bevándorlási és Vám-végrehajtás (Immigration and Customs Enforcement – ICE) szintén a belbiztonsági minisztérium alá tartozik, ugyanakkor tavaly 2029-ig külön elfogadott költségvetéssel rendelkezik.

A demokraták a belbiztonsági minisztérium finanszírozásáról szóló új költségvetés elfogadását az ICE hatásköreinek korlátozásához, és a Trump-adminisztráció bevándorlási intézkedéseinek enyhítéséhez kötötték.

Amennyiben a részleges kormányzati leállás elhúzódik, az hosszabb távon fennakadásokhoz vezethet a repülőterek működésében.

Tom Homan, elnöki határ- és kitoloncolásügyi megbízott vasárnap a CBS televízónak adott interjúban arról számolt be, hogy Minneapolis városából már ezer bevándorlási ügynök távozott, és a hét elején további százakat is visszavezényelnek szolgálati helyükre.

A bevándorlási hatóságok január elején kezdett kiterjedt intézkedéssorozata Minneapolisban heves tüntetésekhez vezetett, amelyeken két tüntető halt meg, akit hatóság tisztjei lőttek le két incidensben.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből zárják az ollót a déli városrész felé. Fehéroroszország behódolt Zelenszkij elnök ultimátumának: leszerelték a határ mentén felállított jeladókat, melyeket az oroszok dróntámadások koordinálására használtak. Közben a tárgyalások teljesen megrekedtek, Oroszország a Trump-adminisztrációt is hevesen kritizálni kezdte. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×