Infostart.hu
eur:
353.79
usd:
310.1
bux:
138093.81
2026. június 23. kedd Zoltán
Amerikai vízum, térkép és útlevél.
Nyitókép: belterz, Getty Images

Kitiltottak egy Nobel-díjas írót az Egyesült Államokból

Az Egyesült Államok visszavonta Wole Soyinka, a világhírű nigériai író és Nobel-díjas drámaíró vízumát – jelentette be a szerző.

A 91 éves szerző, aki évtizedek óta éles kritikusa Donald Trumpnak, ironikusan úgy fogalmazott: „Biztosítani szeretném a konzulátust arról, hogy nagyon elégedett vagyok a vízumom visszavonásával.”

Soyinka korábban amerikai tartózkodási engedéllyel (zöldkártyával) rendelkezett, de azt 2016-ban, Trump első megválasztása után saját kezűleg megsemmisítette- írja a 444.hu.

Most azt valószínűsíti, hogy az Egyesült Államok döntését az váltotta ki, hogy Trumpot nemrég a hírhedt ugandai diktátorhoz, Idi Aminhoz hasonlította.

A nigériai sajtótájékoztatón felolvasta a konzulátus levelét, amelyben az amerikai külügyminisztérium arra hivatkozik, hogy a szabályok értelmében „a konzul bármikor, saját belátása szerint visszavonhatja a nem bevándorló vízumot”.

A nigériai író, aki A halál és a király lovasa című klasszikus dráma szerzője, és olyan egyetemeken tanított, mint a Harvard vagy a Cornell, legutóbb 2021-ben jelentkezett új regénnyel (Chronicles from the Land of the Happiest People on Earth).

Bár nem zárta ki, hogy a jövőben ismét elfogadjon amerikai meghívást, azt mondta: „Semmi keresnivalóm nincs ott.”

Soyinka a sajtótájékoztatón élesen bírálta az Egyesült Államok bevándorlási politikáját, amely szerinte „embereket ragad el az utcáról, szétválaszt családokat és hónapokra eltüntet embereket”. A Trump-adminisztráció az utóbbi hónapokban fokozta a bevándorlók és aktivisták elleni fellépéseket, többük vízumát is visszavonták.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×