Infostart.hu
eur:
353.69
usd:
310.01
bux:
138283.45
2026. június 23. kedd Zoltán
Katonák és mentõsök a helyszínen, ahol lezuhant egy turisták szállító kisrepülõgép a kenyai Diani közelében 2025. október 28-án. A balesetben legkevesebb 12 ember életét vesztette.
Nyitókép: MTI/AP

Kenyai légiszerencsétlenség: gyászol a sportvilág, ismert sportember és családja halt meg a katasztrófában

Kiderült: a Vasas ökölvívó-szakosztályának vezetője, Süllős Gyula és családja volt az áldozata a kenyai repülőgép-szerencsétlenségnek.

Először a Blikk írta meg, hogy ismert ember vesztette életét a kenyai légikatasztrófában, amikor röviddel a felszállás után kigyulladt és lezuhant egy magyar turistákat szállító kisrepülőgép Kenyában. Senki nem élte túl a balesetet. A fedélzeten 11-en tartózkodtak, közülük nyolcan voltak magyarok.

A magyar utasok között volt Süllős Gyula, aki a Vasas ökölvívó-szakosztályát vezette, s vele volt a családja, a gyermekei és még egy bébiszitter is. A lap úgy tudja, Süllős Gyulának két gyermeke itthon maradt, viszont a nyolc magyar áldozat együtt utazott és a társaság tagja volt Süllős Gyula anyósa, sógora és az ő gyermeke is. Csötönyi Sándor, a Magyar Ökölvívók Szövetségének tiszteletbeli elnöke megrendült a Kenyában lezuhant barátja halálhírén.

A Vasas közben közzétette: „Tragikus hirtelenséggel elhunyt Süllős Gyula, klubunk elnökségi tagja, ökölvívó szakosztályunk elnöke és évtizedes névadó családi támogatója. A Süllős-család neve évtizedek óta egybefonódik a Vasas ökölvívással, elsőként Id. Süllős Gyula állt a szakosztály mögé mecénásként és névadó támogatóként, 2009-es halála után pedig fia, Süllős Gyula vette át ezt az örökséget. Süllős Gyula hosszú évek óta a szakosztály elnöke, egyben klubunk elnökségi tagja, aki mindvégig hűségesen segítette és támogatta klubunkat és a boksz-szakosztályt.”

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×