Infostart.hu
eur:
353.79
usd:
310.1
bux:
138093.81
2026. június 23. kedd Zoltán
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Donald Trump fogadja Orbán Viktor kormányfõt a floridai Mar-a-Lagóban 2024. december 9-én.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán, MTI/MTVA

Bloomberg: már tudni mikor találkozik Orbán Viktor Donald Trumppal

Az amerikai hírügynökség szerint a találkozó helyszíne még változthat, de az időpont már biztos

Donald Trump amerikai elnök november 8-án találkozik Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel, de az még kérdéses, hogy hol – írja a Bloomberg egy amerikai forrásra hivatkozva.

A hírről beszámolva a hvg.hu emlékeztet rá, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a héten azt mondta: Orbán Washingtonban találkozik Trumppal, ahol majd megvitatják Magyarország védelmét az orosz olajra kivetett amerikai szankciók hatásaival szemben. Bár a tárcavezető szerint

az amerikai szankcióknak egyelőre nincs hatásuk a magyarországi oroszenergia-importra.

Orbán Viktor pedig Rómában úgy nyilatkozott, hamarosan Washingtonba utazik, hogy tárgyaljon a szankciókról, majd hozzátette: “különösen az érdekel, hogyan tudnánk a magyar gazdaság számára egy működőképes rendszert kialakítani, mivel Magyarország nagymértékben függ az orosz olajtól és gáztól. Nélkülük az árak az egekbe szöknének, és súlyos ellátási hiány alakulhatna ki”.

Magyarország olaj- és gázimportjának nagy része Moszkvától függ. Ellentétben számos európai uniós országgal, amelyek Moszkva Ukrajna teljes körű inváziója után igyekeztek csökkenteni az orosz energiától való függőségüket, Magyarország fokozta beszerzéseit. Ez a függőség most energiaellátási kockázatot jelenthet Magyarország számára, ugyanis az Egyesült Államok szankciókat vetett ki Oroszország legnagyobb olajtermelőire.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×