Infostart.hu
eur:
355.32
usd:
312.51
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Lovas rohamosztagokat szervez az orosz hadsereg.
Nyitókép: X

Már lóháton támadnak az orosz rohamosztagosok, és jönnek a szamarak is

A Telegram csatorna egyik szerzője számolt be arról, hogy az orosz hadsereg újabban lovas egységeket szervez a frontvonal mögött.

Szemjon Peganov azt írta, hogy 51. hadsereg 9. dandárjának Vihar fedőnevű egységénél különleges kiképzés kezdődött. Az alakulat Kán hívójelű parancsnoka lovas rohamcsapatokat akar létrehozni. A tervet azzal indokolta, hogy a lovasok könnyebben tudnak kitérni a támadó drónok és az ukrán tüzérség pontos csapásai elől. Ráadásul a lovak ösztönösen megérzik, hol vannak a földbe rejtett aknák és nem lépnek rájuk, éjszaka pedig jobban tájékozódnak, mint az emberek. Így a csapat meg is kezdte a lovas hadviselés begyakorlását a megszállt donyecki régióban, messze a frontoktól.

A milblogger szerint kezdő, illetve gyakorlott lovasok egyaránt részt vesznek a kiképzésen, és a katonák kettesével ülnek a lovakon. A hátul ülő ugyanis vágtázás közben célzott lövéseket próbál leadni, miközben társa igyekszik elkerülni az ellenség lövéseit, illetve az aknákat. Persze a lovakat is trenírozzák, hogy ne ijedjenek meg a robbanások zajától, és a rohamot elrendelő parancs elhangzásáig nyugodtan várjanak a fedezékekben. Aztán viszont a lehető leggyorsabban kell száguldaniuk az ellenséges állások felé.

A beszámoló végén Peganov reményét fejezte ki, hogy a lovas harcmodor ismét meghonosodhat a hadseregben. „Biztos vagyok benne, hogy hamarosan tanúi lehetünk az orosz lovasság történelmi visszatérésének. Kívánjunk sok szerencsét a harcterek modern hordájának.”

A lovak egyébként nem tűntek el teljesen a modern hadseregből. Lengyelországban például a fehérorosz határ menti lápos vidéken lovas katonák járőröznek. De a német, a kínai és az amerikai haderőben is vannak még lovak, főleg a különleges egységek tagjai használják őket nehéz terepen.

Ellenben az orosz hadseregben más oka is van a lovak reneszánszának. Ez pedig az egyre komolyabb gondot jelentő üzemanyaghiány, amit az olajipart pusztító ukrán drónok okoznak. Korában emiatt jelentették be Moszkvában: a frontokon harcoló alakulatok szamarakat kapnak, hogy azokkal szállítsák az első vonalakba a lőszert, a vizet és az élelemet. Az állatok még a sebesültek cipelésében és az alegység közti kapcsolattartásban is segítenek.

Ahogy az egyik katona mesélte, ezek az állatok nagyon igénytelenek, viszont meglehetősen nagy a teherbírásuk. De főleg nem kell hozzájuk benzin vagy gázolaj, amiből úgy tűnik, egyre kevesebb van az orosz alakulatoknál.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×