Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Donald Trump amerikai elnök a Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott találkozón a washingtoni Fehér Házban 2025. július 7-én.
Nyitókép: MTI/AP/Alex Brandon

Donald Trump vádat emelne Soros György és fia ellen

Az amerikai elnök szerdán a közösségi oldalán élesen bírálta Soros Györgyöt és fiát, akikről azt állította, hogy többek között erőszakos tiltakozásokat támogattak az Egyesült Államokban, ezért szerinte a szervezett bűnözés elleni, 1970-ben elfogadott RICO-törvény alapján kellene vádat emelni ellenük.

Donald Trump azt írta a Truth közösségi médiában Soros Györgyről, a magyar–amerikai üzletemberről és fiáról írt, kijelentve, hogy a Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO) alapján kellene vádat emelni ellenük, mivel erőszakos tiltakozásokat és más akciókat támogattak az Egyesült Államokban - írja az Index.

„Soros Györgyöt és az ő csodálatos, radikális baloldali fiát RICO alapján kellene vád alá helyezni, mivel erőszakos tiltakozásokat és sok minden mást támogattak szerte az Egyesült Államokban” – írta bejegyzésében az amerikai elnök. Majd így folytatta:

"Nem fogjuk hagyni, hogy ezek az őrültek tovább széttépjék Amerikát, megfosztva attól, hogy akár egy pillanatra is levegőhöz jusson és szabad legyen. Soros és az ő pszichopatákból álló csoportja hatalmas károkat okozott hazánknak! Ebbe beletartoznak az ő őrült nyugati parti barátai is. Vigyázzatok, figyelünk benneteket!"

A RICO-törvény, amire az amerikai elnök hivatkozott, 1970-ben lépett hatályba az Egyesült Államokban, és eredetileg a maffia és más szervezett bűnözői hálózatok felszámolására hozták létre. A jogszabály lehetőséget ad a hatóságoknak, hogy olyan személyek ellen indítsanak eljárást, akik közvetlenül nem követtek el bűncselekményt, de részt vettek egy bűnszervezet működésében, illetve hasznot húztak belőle.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×