Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Happy business woman traveling with her car around the city.
Nyitókép: miniseries/Getty Images

Ha szembejön ez a közlekedési tábla, azonnal forduljon vissza

Egy kellemetlen GPS-bakit próbál meg kijavítani egy fizikai közlekedési tábla, amelynek köszönhetően kicsit csökkent a forgalom az adott helyen.

Világszerte megszámlálhatatlan közlekedési tábla irányítja az autósokat nap mint nap, de akad egy különleges tábla, amelyből jó eséllyel csak egyetlen darab létezik. Ez a tábla a németországi Olsberg városában található; elsőre vicces lehet, ám valójában nagyon is praktikus – írja a vezess.hu.

Az Olsbergbe látogató autósok ugyanazzal a bosszantó problémával szembesülnek: a navigáció szoftvere rendre rossz útvonalra irányítja őket. A település vezetése ezért egy egyedi közlekedési táblát állított fel, amely egy zsákutcát ábrázol, mellette pedig nagy betűkkel olvasható a figyelmeztetés: „Achtung – Navi-Fehler” (Vigyázat – navigációs hiba).

Az ötletes megoldásnak köszönhetően állítólag jelentősen csökkent a téves behajtások száma, a lakók pedig fellélegezhettek – idézi az autós szakportál a focus.de cikkét, ahol a tábláról készült fotó is megtekinthető.

De az Olsberg városában kihelyezett felirat nem az egyetlen különleges tábla Németországban: az észak-németországi Anklamban a nyári hónapokban egy tábla a pincérekre figyelmeztet.

A piktogram egy tálcát egyensúlyozó pincért ábrázol, és nem véletlenül, hiszen a piaci forgatagban, ahol a kávézók és éttermek dolgozói folyamatosan cikáznak az asztalok és az úttest között, ezzel a közlekedési táblával igyekeznek felhívni a jelenségre az autósok figyelmét. És ehhez társul még egy 10 km/h-s sebességkorlátozás is, hogy a járművek biztosan lassítsanak – olvasható.

Az anklami városháza ugyan elismeri, hogy a tábla nem hivatalos közlekedési jelzés, ám így is komoly szerepet játszik a biztonságos közlekedésben.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×