Infostart.hu
eur:
354.68
usd:
311.92
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
Kum, 2009. szeptember 28.A Digitalglobe által 2009. szeptember 28-án közzétett műholdas felvételen Irán feltételezett második urándúsító üzeme látható az iráni Kum közelében. Ezen a területen korábban az Iráni Forradalmi Gárda rakétasilókat működtetett. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség 2009. szeptember 25-én számolt be arról, hogy Irántól tájékoztatást kapott egy második titkos urándúsító üzem létezéséről. (MTI/EPA/DIGITALGLOBE)
Nyitókép: DIGITALGLOBE

Irán urándúsítóját biztosan csapás érte

Ezt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség erősítette meg kevéssel azután, hogy Izrael légicsapást mért Iránra.

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) megerősítette, hogy Izrael csapást mért az iráni nukleáris dúsító létesítményre Natanzban.

Közleményében az ügynökség hozzátette, hogy szoros figyelemmel követi a helyzetet, és kapcsolatban áll az iráni illetékesekkel az esetleges károk ügyében is. A NAÜ egyúttal mély aggodalmát fejezte ki az erőművel kapcsolatos fejlemények miatt.

A Teherántól mintegy 220 kilométerre délkeletre fekvő Natanzban található iráni nukleáris létesítmény az ország fő dúsító létesítménye.

Az Irán központi fennsíkján található létesítmény egy része a föld alatt van, hogy védekezzenek az esetleges légicsapások ellen. A NAÜ korábbi közlései szerint több kaszkádot működtet, vagyis együtt dolgozó centrifugák csoportjait, amelyek gyorsabb urándúsítást tesznek lehetővé.

A sugárzás szintje egyébként a támadás hatására - jelentések szerint - nem emelkedett.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Harmadszorra fut neki az ország az elszámoltatásnak, de úgy néz ki, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal ezúttal működhet

Harmadszorra fut neki az ország az elszámoltatásnak, de úgy néz ki, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal ezúttal működhet

Magyarországon az elszámoltatás iránti vágy nem pusztán politikai bosszúvágy, hanem a következmények nélküli hatalomgyakorlással szembeni társadalmi ellenérzés. A rendszerváltás óta több politikai korszak is felfedezte magának: 1990-ben a pártállami múlt, az állambiztonsági hálózatok és a privatizáció miatt, 2010-ben az MSZP–SZDSZ-kormányok ügyei miatt, 2026-ban pedig a Tisza programjában, a NER alatt felhalmozott magánvagyonok és kiszervezett közvagyonok kapcsán. A két korábbi próbálkozás nem hozta el sem a várt felelősségre vonást, sem a társadalom egy része által várt erkölcsi elégtételt, ezért a kérdés most is ugyanaz: képes lehet-e erre a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×