Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
312.49
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Izraeli rendőrök az egyik helyszínen, egy raánanai buszmegállóban 2024. január 15-én, miután két palesztin férfi autókkal gyalogosok közé hajtott a Tel-Avivtól északra fekvő városban. Az egyik autót a vezetőjének agyonszúrása árán kaparintották meg, további tizenkét embert megsebesítettek. Az izraeli rendőrség terrorcselekménynek minősítette a támadásokat, a két elkövetőt őrizetbe vették.
Nyitókép: MTI/EPA

Meghökkentő számok az Izrael ellen végrehajtott terrorcselekményekről

Több mint tizennyolcezer terrorakciót hajtottak végre Izrael ellen 2024-ben – jelentette az izraeli miniszterelnöki hivatalhoz tartozó diplomáciai igazgatóság közreadott éves jelentésében.

Tavaly 18 365 terrorcselekményben 134 embert öltek meg, és megsebesítettek 1277 embert az országban az izraeli hadseregtől, a rendőrségtől, a Sin Bét belbiztonsági szolgálattól, valamint a mentőszolgálatoktól származó adatok szerint.

A zsidó államot Iránból, Libanonból, Szíriából, a palesztinok lakta Gázából, Irakból, Jemenből és Izraelen belülről is érték támadások. Mintegy 16 400 rakétát lőttek ki az ország területe felé, ebből 15 400-at Libanonból és mintegy 700-at Gázából. A legtöbbet októberben indították, akkor 6900 lövedéket jegyeztek fel, miközben közel 400 alkalommal ellenséges drónnal is támadták Izraelt.

Ezek a lövedékek megöltek 71 izraelit – köztük 14 kiskorút – és megsebesítettek 892 embert. Emellett tüzeket is okoztak, leégett miattuk több mint 92 ezer hektár természetvédelmi terület és közel 43 ezer hektár megművelt földterület.

Mintegy 1900 terrorakció a kődobálásoktól (1248 esetben) a Molotov-koktélokon (140-szer) és a gázolásos merényleteken (26 alkalommal) át a késelésekig (41 incidenst számoltak), a lövöldözéses támadásokig (132) és a pokolgépes akciókig (89 robbantás) terjedt.

Júliusban tetőztek 191 merénylettel az incidensek, októberben ölték meg a legtöbb, 37 embert, és ebben a hónapban sebesítették meg a legtöbb, 394 áldozatot.

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×