eur:
394.48
usd:
354.37
bux:
72750.5
2024. szeptember 17. kedd Zsófia
Tűzoltók menekítenek ki egy embert egy részben összesdőlt szállodából a németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban fekvő Kröv településen 2024. augusztus 7-én. A baleset következtében egy ember életét vesztette, többen súlyosan megsebesültek. Az épületomlás okát még vizsgálják.
Nyitókép: MTI/AP/DPA/Harald Tittel

Kimentették az utolsó túlélőket is az összeomlott németországi szálloda romjai alól

A hatóságok szerint immár végleges, hogy két halálos áldozatot követelt a németországi Rajna-vidék Pfalz tartományban történt szállodakatasztrófa.

A Mosel folyó partján lévő Kröv településen kedd este az ottani szálloda egyik szárnya kártyavárként omlott össze. A romok alól két áldozat holtteste került elő, de több remélt túlélőt az omlás utáni órákban nem sikerült felszínre hozni. Csütörtök reggel ugyanakkor már azt közölték, hogy a keresett hét személyt kimentették.

A Südwestrundfunk (SWR) regionális műsorszolgáltató beszámolója szerint a szállodában a katasztrófa idején tizennégyen tartózkodtak, öten sértetlenül el tudták hagyni az épületet, a romok kilenc embert temettek be, közülük ketten életüket vesztették.

A hét kimentett személy közül az utolsó felszínre hozott egy nő volt, aki a betonlapok szorításában csaknem 24 órán keresztül "bírta" a romok alatt.

Az SWR szerint viszonylag jó állapotban hozták a felszínre, amit jelzett, hogy mosolyogva beszélt az őt tapssal fogadó mentőszolgálattal.

A két halálos áldozat közül egyikük holttestét szerda estig sikerült felszínre hozni. Mindketten német állampolgárok voltak. A rendőrség korábban azt feltételezte, hogy senki sem maradt életben a romok alatt. A kimentettek között volt egy holland család is egy kétéves kisgyermekkel.

A tartomány vezetői köszönetet mondtak a mintegy 250 fős mentőszolgálatnak, köztük a tűzoltóknak, az egészségügyi alkalmazottaknak, valamint a rendőrségnek is.

Az épületomlás kiváltó oka egyelőre nem ismert.

Az ugyanakkor közismert volt, hogy egy nagyon régi épületről volt szó. Az alapszerkezet a 17. században épült, amelyet azután folyamatosan bővítettek. Értesülések szerint a katasztrófa előtti napon építési munkálatok folytak a szállodában, az azonban még nem tisztázott, hogy a munkálatok összefüggésbe hozhatók-e az omlással.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.17. kedd, 18:00
Velkey György
a Magyar Kórházszövetség elnöke, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×