eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Besorozott újoncok kiképzésre érkeznek az orosz védelmi minisztérium noginszki gyakorlóterén 2022. december 13-án. Az orosz védelmi miniszter szerint eddig több mint 300 ezer embert képeztek ki az Ukrajna elleni háború miatt szeptember 21-én elrendelt részleges mozgósítás keretében.
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

London: amputáltakat és még gyógyuló sebesülteket is visszaküldenek a frontra az oroszok

Az orosz hadseregben nem sokat törődnek az úgynevezett Storm-Z osztagok katonáival.

A Storm-Z alakulatok zömmel börtönökből toborzott elítéltekből, a Wagner zsoldoscsapat tagjaiból, vagy az elcsatolt ukrán területeken verbuvált önkéntesekből állnak. A brit titkosszolgálat azt állítja, hogy ezek a katonák általában sokkal rosszabb egészségügyi ellátást kapnak a fronton, mint a reguláris orosz hadsereg csapatai.

Ez annyit jelent, hogy az esetek nagy részében a sebesültek szinte semmiféle orvosi segítségre nem számíthatnak. Londoni értesülések szerint a legmostohább az egykori fegyencek helyzete.

A korábbi rabok ugyanis nem rendelkeznek olyan iratokkal, amelyek ahhoz szükségesek, hogy katonai kórházakban lássák el őket. Az orosz hadsereg egészségügyi szolgálata a súlyos harcok miatt amúgy is erősen túlterhelt ezért a Storm-Z egységek tagjait rábízzák az otthoni alakulatuk felcsereire. Ezek az egységek azonban többnyire a harcterektől távol állomásoznak, így gyakorta előfordul, hogy a még gyógyuló sebesülteket, vagy amputáltakat is visszaküldik az első vonalba harcolni.

A brit értesüléseket más források is megerősítik, amelyek korábban arról számoltak be, hogy a sebesült orosz közkatonákat sokszor az elfoglalt ukrán, civil kórházakba viszik. A túlzsúfolt oroszországi katonai kórházakban ugyanis elsősorban a hivatásos tiszteket és altiszteket kezelik.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×