Infostart.hu
eur:
352.28
usd:
308.04
bux:
139006.78
2026. június 22. hétfő Paulina
The terrible nuclear explosion with cloud height.
Nyitókép: KREMLL/Getty Images

Az orosz űrügynökség feje legfeljebb fél órát adna a NATO-nak egy atomháborúban

Dmitrij Rogozin szerint ezt azonban el kell kerülni.

Az orosz űrügynökség, a Roszkoszmosz vezetője nemcsak Elon Muskot fenyegette meg néhány napja, hanem a komplett NATO-t is – írja a Hvg.hu. Dmitrij Rogozin a Telegram-csatornáján jelezte, hogy Oroszország fél órán belül megsemmisítheti a NATO-országokat egy esetleges atomháború esetén. Az Independent szerint azt nem pontosította, hogy minden NATO-tagra, vagy csak bizonyos országokra gondol.

A Roszkoszmosz vezetője azt is kijelentette ugyanakkor, hogy az atomháború kirobbanását nem szabad megengednünk, mert az az egész Föld állapotát határozná meg. Emiatt szerinte hagyományos fegyverekkel kell legyőzni a gazdaságilag és katonailag is erősebb ellenséget.

Rogozin egyébként újradefiniálta a „különleges katonai művelet” kifejezést is, amit Moszkva a kezdetek óta használ az Ukrajna ellen indított háborúra. Szerinte az Oroszországtól elszakadt Ukrajna az oroszok ellen fordult, ezért a „különleges katonai művelet” ma már jóval túlmutat eredeti jelentésén és földrajzi meghatározásán.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×