Infostart.hu
eur:
354.61
usd:
311.3
bux:
138960.19
2026. június 23. kedd Zoltán
Orosz légicsapásban megrongálódott iskola egyik terme Csernyihivben 2022. április 13-án.
Nyitókép: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Orosz hatóság: lakóépületeket lőttek ukrán helikopterek

Brjanszk megyében hét ember sebesült meg.

Két ukrán harci helikopter az orosz légtérbe behatolva hat légicsapást hajtott végre lakóházak ellen Brjanszk megyében - közölte az orosz Nyomozó Bizottság (SZK).

A közlés szerint legalább hat ház megrongálódott és hét ember, köztük egy kétéves gyermek megsebesült a közvetlen találatok és a lövedékek felrobbanása következtében Klimovóban. A támadás miatt vizsgálat indult.

Belgorod megyében Ukrajna felől tűz alá vették Szpodarjusino községet is, az incidensnek nem voltak sérültjei. A helyi kormányzó szerint a falu lakóit evakuálták.

Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője szerdán

kilátásba helyezte, hogy Moszkva az ukrán katonai vezetésre mért csapással fog reagálni az orosz területen végrehajtott támadásokra.

"Látjuk az ukrán csapatok szabotázs- és csapásmérési kísérleteit az Oroszországi Föderáció területén lévő létesítmények ellen. Ha az ilyen esetek folytatódnak, az Oroszországi Föderáció fegyveres erői csapást fognak mérni a döntéshozatal központjaira, a többi között Kijevben, amelytől az orosz hadsereg eddig tartózkodott" - mondta Konasenkov.

A szóvivő figyelmeztetését megelőzően szerdán az orosz Kurszk megyében lévő Gorgyejevka faluban lévő határellenőrző pontra Ukrajna felől tüzet nyitottak, amelyet a határőrök viszonoztak. Április 9-én ukrán oldalról aknavetőkkel lőtték az ugyanebben a megyében lévő Gluskovszk járásbeli határellenőrző pontot. Április 5-én Szucsanszk körzetében vettek tűz alá ukrán fegyveresek orosz határőrségi hadállásokat. Április 1-jén Belgorod megyében két ukrán helikopter légicsapást mért egy olajtárolóra, amelyben tűz ütött ki.

(A nyitókép illusztráció: Orosz légicsapásban megrongálódott iskola egyik terme Csernyihivben 2022. április 13-án.)

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezik a forint piacára, ugyanis jön az MNB kamatdöntő ülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×