eur:
409.25
usd:
375.59
bux:
74408.72
2024. november 5. kedd Imre

Aggasztja a németeket az orosz hiperszonikus rakéta indítása

Oroszország azt kívánta bizonyítani, hogy olyan fegyverekkel rendelkezik, amelyek ellen a NATO aligha védekezhet - vélekedtek berlini katonai szakértők.

A hangsebesség többszörösénél nagyobb sebességgel rendelkező orosz Kinzsal-rakéták indítása mindenképp jelzés a NATO számára a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) biuztonságpolitikai szakértője szerint. A Deutschlandfunk rádió által ismertetett nyilatkozatában Johann Wadephul arra a következtetésre jutott, hogy a NATO nem rendelkezik a megfelelő válaszadás képességével, és ezt a hiányt "sürgősen pótolnia kell".

A német Szabaddemokrata Párt (FDP) biztonságpolitikai szóvivője egyenesen történelminek nevezte az orosz hiperszonikus rakéta indítását és a fegyverkezés eszkalációjának újabb fokáról beszélt.

A Kreml múlt szombaton közölte, hogy az orosz hadsereg ballisztikus rakétákkal és manőverező robotrepülőgépekkel végzett szokásos éves gyakorlatot hajtott végre, és valamennyi eszköz eltalálta a kijelölt célpontokat.

A hadgyakorlatot Vlagyimir Putyin orosz elnök rendelte el, és azt Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfő társaságában a Kreml úgynevezett szituációs terméből követte figyelemmel.

A gyakorlaton Kinzsal és Cirkon nevű hiperszonikus rakétákat is indítottak.

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×