Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
312.49
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közzétett képen Petr Fiala cseh, Orbán Viktor magyar, Boris Johnson brit, Eduard Heger szlovák és Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök (b-j) a V4-ek és az Egyesült Királyság csúcstalálkozóján a londoni Lancaster House-ban 2022. március 8-án. A csúcstalálkozó fő témája az ukrajnai háború.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor: a szankciókat az olaj és a gáz területére nem szabad kiterjeszteni

A visegrádi kormányfők és Boris Johnson londoni találkozója után jelentkezett a magyar miniszterelnök.

Véget ért a V4-es miniszterelnökök és Boris Johnson brit kormányfő találkozója, amelyet a magyar–brit kétoldalú találkozók követtek. A legfontosabb téma a háború volt – derült ki Orbán Viktor Facebookra feltöltött videonyilatkozatából.

"Az világos, hogy mindannyian abban vagyunk érdekeltek, hogy ez a háború minél hamarabb és tárgyalásos úton lezáruljon. Mind ők, mind mi minden erőfeszítést meg fogunk tenni a következő hetekben, hogy a béke helyreálljon" – mondta a miniszterelnök.

Kiemelte, hogy a gazdasági szankciók hatásait mindenki megszenvedi Európában, Magyarország sem kivétel. A szankciók kiterjesztése az energiaszektorra, az olaj- és gázszektorra szerinte aránytalanul nagy terhet jelentene Magyarország számára.

"Ezért világossá tettem, hogy mi elítéljük Oroszország fegyveres támadását, elítéljük a háborút is, de azt nem fogjuk hagyni, hogy a háború árát a magyar családokkal fizettessék meg. Ezért a szankciókat az olaj és a gáz területére nem szabad kiterjeszteni" – közölte a kormányfő, és hozzátette, jelenleg Magyarországra a kőolaj és a földgáz nagy része Oroszországból érkezik, és a magyar családok 90 százaléka gázzal fűt.

"Gáz és olaj nélkül egyszerűen nem működik a magyar gazdaság" – zárta bejelentkezését Orbán Viktor,

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×