Infostart.hu
eur:
354.66
usd:
312.16
bux:
139713.6
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Pixabay

Összefog a Honda és a Sony

Közösen gyártanak elektromos járműveket.

A Honda Motor Co. és a Sony Group Corp. japán cégek elektromos járművek közös fejlesztéséről és értékesítéséről állapodott meg.

Az e célból felállítandó vegyes vállalat még az idén megkezdi munkáját, és a várakozások szerint az első, csak akkumulátorról üzemelő elektromos (BEV) járművek 2025-ben kerülnek piacra. A Honda a termelésben, a Sony pedig az elektronikai fejlesztésben fog részt venni.

A Sony januárban jelentette be egy új részleg létrehozását, amely elektromos járművek technológiáinak fejlesztésével foglalkozik. A Sony Mobility névre keresztelt új részleg munkája várhatóan idén tavasszal indul.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×