Infostart.hu
eur:
354.88
usd:
312.76
bux:
139670.19
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a kormány és az Autoliv autóipari vállalat közötti stratégiai együttműködési megállapodás aláírásán a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2022. január 20-án. Az Autoliv Ipari és Kereskedelmi Kft. a 91. vállalat, amellyel a kormány stratégiai együttműködési megállapodást kötött. Ezek a cégek összesen 193 ezer embert foglalkoztatnak Magyarországon, 15 ezerrel többet, mint a szerződések aláírásakor. A svéd vállalat aktív és passzív autóipari biztonsági rendszereket és kiegészítőket gyárt.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Itt vannak a részletek a kijevi magyar nagykövetség Lvivbe költözéséről

A folyamatosan romló biztonsági helyzet miatt a kormány ideiglenesen a nyugat-ukrajnai Lvivbe helyezi át a kijevi nagykövetségét - erősítette meg a Kormányinfón egy mondatban elhangzott információt Szijjártó Péter.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető a magyar nagyköveti értekezleten ismertette a legfrissebb fejleményeket. Közölte, hogy egy újabb külügyi akció keretében a magyar külképviselet munkatársait és családtagjaikat, illetve egy háromtagú osztrák családot és egy francia állampolgárt menekítettek ki az ukrán fővárosból.

A csoportban húsz ember van, köztük tizenhárman a diplomaták és családtagjaik, hárman a biztonsági személyzet tagjai - tájékoztatott. Minden résztvevő jól van, és folyamatos velük a kapcsolattartás.

Szijjártó Péter arról számolt be, hogy Lvivben csökkentett létszámmal fog működni a nagykövetség. "Minden, Ukrajna területén bajba kerülő, segítségre szoruló magyar állampolgár érdekképviseletét el fogjuk látni" - szögezte le. Hozzátette: "amint a biztonsági körülmények lehetővé teszik, a nagykövetség stábja vissza fog menni Kijevbe".

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Az energiatermelés, -elosztás és -felhasználás hatékonyságának növelése az egyik legjobb utat jelenti az általános energia- és klímapolitikai célok eléréséhez, hiszen a legkevésbé szennyező és kockázatos, ráadásul a legolcsóbb energia a meg nem termelt és el nem fogyasztott energia. A várható ellátásbiztonsági, megfizethetőségi és környezeti fenntarthatósági előnyökre tekintettel az energiahatékonyság erősítését Kapitány István, az új kormány gazdasági és energetikai minisztere is prioritásként jelölte meg, új, célzott energiahatékonysági programok indítását helyezve kilátásba. E téren a magyar gazdaság jelentős potenciállal bír, mert bár az ország energiahatékonysága nagyot javult az elmúlt években, továbbra is elmarad az európai uniós átlagtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×