Infostart.hu
eur:
354.37
usd:
311.82
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
European Parliament interior in Brussels, Belgium.
Nyitókép: Callan Quinn/Getty Images

Visszakapták helyeiket a Fidesz képviselői az európai parlamenti küldöttségekben

A képviselők egyben lehetőséget is kaptak – írja a párt közleményében.

A Fidesz európai parlamenti képviselői visszakapták helyeiket az Európai Parlament (EP) küldöttségeiben, a képviselők immáron nem uniós országok, régiók és szervezetek parlamentjeiben is képviselhetik a magyar érdekeket – közölte a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja.

Emlékeztettek: az európai parlamenti küldöttségek célja a kapcsolattartás, folyamatos egyeztetés nem uniós országok, régiók vagy szervezetek parlamentjeivel rendszeres ülések, előadások, látogatások által.

"Azzal, hogy a Fidesz európai parlamenti képviselői tagságot kaptak, egyben lehetőséget is: azért fognak dolgozni, hogy a magyar érdekek is megjelenjenek a találkozók alkalmával" - fogalmaztak.

A Fidesz-képviselők az alábbi küldöttségekben kaptak tagságot:

  • Bocskor Andrea az EU-Moldova Parlamenti Társulási Bizottságba delegált küldöttségben és az Euronest Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttségben.
  • Deli Andor az EU-Szerbia Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttségben, továbbá az EU-Montenegró Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttségben.
  • Deutsch Tamás az Irakkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és a Koreai-félszigettel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség.
  • Gál Kinga a Kínai Népköztársasággal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttségben.
  • Győri Enikő az Andok Közösség országaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben, a Közép-Amerika országaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és az Euro-Latin-amerikai Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttségben.
  • Gyürk András az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttségben és a Brazil Szövetségi Köztársasággal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben.
  • Hidvéghi Balázs az EU-Egyesült Királyság Parlamenti Partnerségi Közgyűlésbe delegált küldöttségben, a Kínai Népköztársasággal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben, valamint a délkelet-ázsiai országokkal és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségével (ASEAN) fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben.
  • Járóka Lívia a Dél-Afrikával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és a Koreai-félszigettel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben.
  • Kósa Ádám a Japánnal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és a Pánafrikai Parlamenttel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben.
  • Schaller-Baross Ernő az Indiával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és a Dél-Afrikával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben.
  • Tóth Edina az Arab-félszigettel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és a Kanadával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben.
  • Trócsányi László a Mashreq-országokkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségben és az EU-Törökország Parlamenti Vegyes Bizottságba delegált küldöttségben.
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×