Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: vaticannews.va

Ferenc pápa kiszaladt Rómában egy hanglemezboltba, és megáldotta

Kedd este váratlanul felbukkant egy közeli lemezkereskedésben, amelynek Buenos Aires-i érsekként gyakran volt a vásárlója.

A Szentatya kedden este elhagyta a Vatikánt, és 19 óra körül bement a Pantheon közelében egy hanglemezboltba, amelynek tulajdonosához régi barátság fűzi: a klasszikus zene rajongójaként még Buenos Aires-i érsekként gyakran járt náluk és vásárolt lemezeket – írja a magyarkurir.hu.

A Minerva utcában található Stereosound üzletben Ferenc pápa megáldotta a nemrég felújított helyiségeket, elbeszélgetett a tulajdonossal, a sógorával és lányával. Kifelé menet Javier Martínez-Brocal spanyol Vatikán-szakértő, a RomeReports főszerkesztője lefotózta és a Twitteren közzétette a képeket.

Az üzlet előtt kisebb tömeg gyűlt össze, az emberek a mobiljukkal igyekeztek megörökíteni, ahogy a pápa elhagyja a helyiséget. A pápa visszaszállt az 500-as Fiatba, és hazament.

Távozása után gyorsan bezárták az üzletet, csak annyit mondott a tulajdonos, hogy Ferenc pápa régi vásárlójuk volt Buenos Aires érsekeként, nagyon szép, emberséggel teli látogatás részesei voltak. Mintegy tíz percig volt náluk a pápa ezúttal.

Nem először hagyta el ily módon a Vatikánt a Szentatya. 2016-ban ortopéd cipőt vásárolt egy gyógyászati segédeszköz üzletben; egy évvel korábban pedig a rómaiak és a turisták nagy meglepetésére egy optikai szaküzletbe ugrott be, hogy kicseréltesse a szemüvegében a lencsét.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×