eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Az új koronavírus járványa miatt a Maradj otthon! felirat olvasható egy lakás ablakába helyezett nemzeti színű zászlón Brémában 2020. március 20-án. Németországban eddig 17742 fertőzött személyt regisztráltak, a halálos áldozatok száma 48-ra emelkedett.
Nyitókép: Az új koronavírus járványa miatt a "Maradj otthon!" felirat olvasható egy lakás ablakába helyezett nemzeti színű zászlón Brémában 2020. március 20-án. (MTI/EPA/Focke Strangmann)

Koronavírus - Reménysugár Németországból

Németországban lassuló ütemben növekszik az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2) bizonyítottan fertőzöttek száma. A Johns Hopkins Egyetem kimutatása szerint vasárnap délelőttig 22 364 esetet regisztráltak, ami 2516 esettel - 12 százalékkal - több az egy nappal korábbi 19 848-nál.

Ugyancsak 15 százalék alatti növekedés ment végbe péntekről szombatra, előzőleg viszont napokig jóval nagyobb, 30 százalék körüli és egyre gyorsuló ütemű növekedést regisztráltak.

A vírus okozta betegségben (Covid-19) elhunytak száma 68-ról 84-re emelkedett. Egy nappal korábban ennél nagyobb számban és mértékben, 20 fővel emelkedett a halottak száma. Az összesítések szerint az elhunytak betegekhez viszonyított aránya alacsonynak számít a sok megbetegedést regisztráló országokkal való összehasonlításban.

A fertőzések növekedési ütemének mérséklődése összefüggésben lehet a hét eleje óta bevezetett korlátozásokkal, amelyek az emberek egymás közötti közvetlen, fizikai kapcsolatainak csökkentésére szolgálnak,

annak érdekében, hogy ne tudjon terjedni a vírus.

A korlátozások szigorúsága tartományonként változó

Bajorország és Saar-vidék kormánya a legszigorúbb, a hét végén bevezetett szabályok szerint az emberek csak nyomós okból hagyhatják el otthonukat. Máshol a közterületi gyülekezés szabályait szigorították, Baden-Württembergben például legfeljebb három fő tartózkodhat egy csoportban közterületen, és akár 25 ezer euró pénzbüntetés vagy egy évig terjedő szabadságvesztés jár a szabályszegőknek.

Még három hét leállást javasol az akadémia

A szövetségi kormány és a tartományi kormányok vezetői egy telefonkonferencián tekintik át, hogy milyen intézkedésekre lehet még szükség a járvány lassításához.

Az országos tudományos akadémia szerepét betöltő Leopoldina (Leopoldina - Nationale Akademie der Wissenschaften) a tanácskozás elé időzített rendkívüli állásfoglalásában sürgette, hogy a következő három hétre országszerte a lehető legnagyobb mértékben állítsák le az életet. Mindent be kell zárni, amit csak lehet, és korlátozni kell az emberek mozgását, hogy a kórházi ellátásra szoruló betegek számának emelkedése ne feszítse túl a rendszer teljesítőképességét.

Az úgynevezett Shutdown ideje alatt fel kell készülni a következő szakaszra, a célzottabb intézkedések időszakára, amelyben minden eddiginél szélesebb körben kell majd koronavírus-tesztet végezni a fertőzésgyanús esetekben

és az ország területére belépőknél, és folyamatosan ellenőrzés alatt újra be kell indítani a gazdaság és a társadalom egyes kiválasztott területeinek működését - javasolják a Leopoldina szakértői.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×